W samym październiku były aż dwie. Policzyliśmy kraksy limuzyn prezydenta i rządu PiS

Ostatnia kraksa z udziałem kolumny wicepremier Beaty Szydło była tylko jednym z licznych zdarzeń drogowych z udziałem limuzyn polityków PiS. Poniżej zamieszczamy kalendarium wypadków i stłuczek członków rządu i prezydenta.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

 • 4 marca 2016 r.
  Andrzej Duda
  prezydent
  trasa A4 w okolicach Lewina Brzeskiego

Limuzyna Andrzeja Dudy wpadła w poślizg z powodu pęknięcia opony. Samochód prezydenta wjechał do rowu. Głowie państwa nic się nie stało. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie - stwierdziła, że to zdarzenie losowe.

 • 21 listopada 2016 r.
  Beata Szydło
  premier
  trasa Tel-Awiw - Jerozolima

W kolizji z udziałem kolumny szefowej rządu poszkodowani zostali: pracownica kancelarii premiera i funkcjonariusz BOR.

 • 25 stycznia 2017 r.
  Antoni Macierewicz
  minister obrony narodowej
  okolice Lubicza Dolnego, trasa Toruń - Warszawa

W karambolu z udziałem kolumny Antoniego Macierewicza zderzyło się osiem aut. Trzy osoby trafiły do szpitala. Politykowi nic się nie stało. Do wypadku doszło, gdy Antoni Macierewicz jechał z konferencji w szkole o. Tadeusza Rydzyka na uroczystość prawicowego tygodnika, który przyznał nagrodę Jarosławowi Kaczyńskiemu.

 • 10 lutego 2017 r.
  Beata Szydło
  premier
  Oświęcim

Limuzyna premier Beaty Szydło uderzyła w seicento 21-letniego mężczyzny, a następnie zatrzymała się na drzewie. W wypadku ranna została szefowa rządu a także dwaj funkcjonariusze BOR. Beata Szydło leżała w szpitalu siedem dni. Limuzyna, którą jechała polityk PiS nie miała wykupionego ubezpieczenia AC. Sprawą do dziś zajmuje się sąd.

 • 29 marca 2017 r.
  Bartosz Kownacki
  wiceminister obrony narodowej
  Warszawa

BMW polityka zderzyło się z innym samochodem. Nikomu nic się nie stało.

 • 12 kwietnia 2017 r.
  siedziba PiS
  Warszawa

Jedna limuzyna rządu PiS wjechała w drugą przed siedzibą partii rządzącej. Do stłuczki doszło w obecności mediów.

 • 18 lipca 2017 r.
  limuzyna rządu PiS
  Warszawa

Rządowe audi zderzyło się z prywatnym autem na Rondzie Waszyngtona w Warszawie. BOR odmówił podania informacji, kto podróżował limuzyną.

 • 8 grudnia 2017 r.
  limuzyny Kancelarii Prezydenta
  Pułtusk

Dwie limuzyny Kancelarii Prezydenta i radiowóz wypadły z drogi po tym, jak jedno z aut wjechało w dwa pozostałe. Do zdarzenia doszło podczas jazdy szkoleniowej. W limuzynie nie było prezydenta Andrzeja Dudy.

 • 27 lutego 2018 r.
  Andrzej Duda
  prezydent
  Kraków

Limuzyna z prezydentem Andrzejem Dudą w środku wjechała w separator oddzielający pas ruchu od torowiska tramwajowego. Samochód zawisł na przegrodzie.

 • 18 marca 2018 r.
  Marek Kuchciński
  marszałek Sejmu
  Podkarpacie

Auto Marka Kuchcińskiego wjechało w bariery energochłonne. Polityka nie było wówczas w samochodzie. Kierowca ze Służby Ochrony Państwa został ukarany mandatem.

 • 4 października 2018 r.
  Andrzej Duda
  prezydent
  Oświęcim

Radiowóz z kolumny prezydenta Andrzeja Dudy potrącił dziecko przechodzące na pasach. Rzecznik Błażej Spychalski powiedział, że samochód "bardzo delikatnie" uderzył chłopca. Dziecko trafiło do szpitala na obserwację.

 • 25 października 2018 r.
  Beata Szydło
  wicepremier ds. społecznych
  Imielin

Jedna z limuzyn wjechała w drugą, która zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Nikomu nic się nie stało. "Uważajcie na drogach, bo deszcz i ślisko" - ostrzegała po kraksie Beata Szydło na Twitterze.

Teraz cyfrową prenumeratę Radia TOK FM możesz wykupić we wspólnym pakiecie z Wyborcza.pl. Wszystko na jednym loginie i aż o 50% taniej! Sprawdź szczegóły >>>

Wypadki z udziałem limuzyn członków rządu PiS i prezydenta:

TOK FM PREMIUM