Od środy kierowcy zabili 32 osoby. Policjanci robią co mogą, ale bilans ofiar na drogach rośnie

32 ofiary śmiertelne wypadków drogowych - to bilans tragicznych zdarzeń na naszych drogach tylko od środy. Tysiące policjantów pilnują porządku, niestety dość często dochodzi do łamania przepisów.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Mimo zapowidzi częstych kontroli w ramach akcji "Znicz" funkcjonariusze i tak złapali prawie 600 pijanych kierowców, a ta statystyka rośnei z godziny na godzinę. Niestety co raz gorzej jest też jeśli chodzi o wypadki. Wczoraj było ich prawie 80: zginęło 11 osób a prawie 100 jest rannych.

Od środy na polskich drogach zabite zostały już 32 osoby, a ponad 300 rannych. Akcja "Znicz" potrwa jeszcze przez dwa dni. Fala powrotów jeszcze przed nami, a pogoda już się miejscami psuje, co sprawia, że tym bardziej trzeba uważać na pieszych. Coraz wcześniej robi się ciemno i nieraz trudno ich dostrzec.

Na drogach ma być około 5 tys. policjantów z wydziału ruchu drogowego oraz inni funkcjonariusze: ze straży granicznej, żandarmerii wojskowej oraz ITD. Największej liczby patroli można się będzie spodziewać na trasach wyjazdowych z największych miast oraz w pobliżu cmentarzy.

Teraz cyfrową prenumeratę Radia TOK FM możesz wykupić we wspólnym pakiecie z Wyborcza.pl. Wszystko na jednym loginie i aż o 50% taniej! Sprawdź szczegóły >>>

Czy jako pieszy boisz się o swoje bezpieczeństwo na drodze?

TOK FM PREMIUM