Tragiczna majówka na drogach. Od wtorku zginęło 19 osób

Od 30 kwietnia na polskich drogach doszło do 258 wypadków, w których zginęło 19 osób, a 313 osób zostało rannych - wynika ze statystyk KGP. Do największej liczby wypadków doszło we wtorek - wtedy w 91 tego typu zdarzeniach zginęło 5 osób, a 106 zostało rannych.
Zobacz wideo

Od wtorku 30 kwietnia trwa policyjna akcja "Majowy weekend" polegająca na wzmożonych kontrolach na drogach. Oznacza to m.in. większą liczbę oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami.

Do niedzieli patrolować drogi będzie 5 tys. policjantów. Właśnie w niedzielę policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach, trwać będą powroty z majówkowych wyjazdów.

Policjanci czuwać będą nad przestrzeganiem przepisów, sprawdzać stan techniczny samochodów oraz trzeźwość kierowców.

Do tej pory od wtorku zatrzymano 961 nietrzeźwych kierowców. - Niestety spodziewamy się rekordu, jeśli chodzi o tych, którzy kierują pod wpływem alkoholu. Takiego rekordu spodziewaliśmy się podczas działań +Bezpieczny weekend+ w Wielkanoc i taki rekord padł. Jeśli poprzedniej Wielkanocy mieliśmy 1150 kierujących pod wpływem alkoholu, to w tym roku było ich już 1450 - przypomniał w rozmowie z PAP podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Czytaj też: Polski kierowca 2019: Niewyspany, najczęściej w Europie przekraczający dozwoloną prędkość>>>

DOSTĘP PREMIUM