Nowy rozkład jazdy pociągów. Na wakacje czeka nas sporo zmian

Nowy rozkład jazdy pociągów oznacza m.in. powrót pociągów dalekobieżnych na linii Warszawa - Poznań. Wakacyjna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 31 sierpnia 2019 roku.
Zobacz wideo

Wedle zapowiedzi, od 22 czerwca możliwy będzie bezpośredni dojazd pociągiem z Krakowa do Zakopanego bez przesiadek do autobusów na modernizowanej linii Skawina - Sucha Beskidzka i Chabówka - Zakopane. Z kolei od 20 czerwca wrócą pociągi sezonowe ze Słupska do Ustki i z Lęborka do Łeby.

Na modernizowaną linię z Warszawy do Poznania powróciły już pociągi dalekobieżne - pojadą nią wszystkie ekspresy PKP Intercity oraz składy: TLK Zielonogórzanin, IC Gałczyński, TLK Paderewski, IC Barbakan. Z Gorzowa Wielkopolskiego wyruszył pierwszy pociąg, który przejechał zmodernizowaną estakadą. Jednocześnie funkcjonowanie kończy autobusowa komunikacja zastępcza między przystankiem kolejowym Gorzów-Wschodni a główną stacją w mieście.

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku od niedzieli po blisko 10 latach pociągi jeżdżą po zmodernizowanych torach z Legnicy do Lubina. Czas przejazdu na linii to ok. 16 min, a z Lubina do Wrocławia ok. 1 h 15 min. Na trasę w ciągu doby wyjadą w sumie 24 pociągi.

Oddano do użytku również nowe przystanki, np. Rzeszów Zachodni, a także nowe perony m.in. na trasach Częstochowa-Zawiercie i Chybie-Sumina.

Szczegółowe informacje na temat organizacji ruchu przekazują przewoźnicy, są także dostępne na portalpasazera.pl i na rozklad-pkp.pl

TOK FM PREMIUM