Ważne informacje dla kierowców. W weekend zamkną fragment gierkówki

W najbliższy weekend kierowcy podróżujący droga krajową nr 1, na trasie Łódź - Częstochowa - muszą przygotować się na utrudnienia. Zamknięty zostanie około 17-kilometrowy odcinek popularnej gierkówki, między Kamieńskiem i Radomskiem. Drogowcy przygotowali objazdy.
Zobacz wideo

- Wkraczamy w kolejną fazę budowy autostrady A1. Na odcinku między Kamieńskiem i Radomskiem będziemy wyburzali dwa wiadukty, które biegną nad budowaną autostradą - informuje Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi. 

Utrudnienia na DK1. Kiedy?

Drogowcy podkreślają, że prac wyburzeniowych nie można prowadzić przy utrzymaniu ruchu. W związku z tym, w piątek (6 marca) o godzinie 21 trasa na wspomnianym odcinku będzie zamknięta. Prace zakończą się w poniedziałek 9 marca o godzinie 6. 

Weekendowe utrudnienia na DK1. Objazdy

W tym czasie wyznaczone zostaną objazdy. Dla jadących w kierunku południowym: w Kamieńsku z drogi krajowej nr 1 na zjazd na drogę wojewódzką 484 do drogi krajowej 91. Dalej DK 91 do Radomska, skąd obwodnicą trzeba będzie dojechać do ul. Unii Europejskiej i dalej Łódzką do DK 42, którą dojedziemy do DK 1. Analogiczny objazd będzie obowiązywał jadących od strony Katowic w kierunku Łodzi. 

"W związku z wyburzeniem wiaduktów na drogach powiatowych: Kamieńsk - Pytowice i Dobryszyce - Blok Dobryszycki, dla okolicznych mieszkańców wyznaczono objazdy, dzięki którym będą mogli przejechać z jednej strony budowanej autostrady na drugą" - informuje na swojej stronie GDDKiA. Drogowcy podają, że taki stan rzeczy utrzyma się do czasu oddania nowych wiaduktów. "Będą one miały nośność odpowiadającą współczesnym wymogom i znacznie większy poziom bezpieczeństwa, w porównaniu ze starymi przeprawami" - zapewniają.

Wyburzone wiadukty mają zostać odbudowane do końca roku.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM