W nocy, tunelem na Zakopiance, pod prąd. Pijany 57-latek w BMW zatrzymany

Cały, mierzący ponad 2 kilometry długości tunel na Zakopiance 57-letni kierowca BMW przejechał pod prąd. Po drodze mijał jadących prawidłowo kierowców. Na końcu zderzył się z urządzeniami technicznymi. Gdy zatrzymała go policja, okazało się, że jest kompletnie pijany.
Zobacz wideo

- Mężczyzna przejechał samochodem marki BMW cały odcinek tunelu, pod prąd, w kierunku Zakopanego, mijając pojazdy jadące prawidłowo w stronę Krakowa. To 57-latek z powiatu krakowskiego. Po zbadaniu alkomatem miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna po zatrzymaniu został przekazany rodzinie. Kiedy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany - przekazał PAP rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. 

O zarzutach dla 57-latka zdecyduje prokurator. Oprócz jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości brany jest również pod uwagę zarzut sprowadza bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do ośmiu lat więzienia.

Z powodu niebezpiecznych manewrów jedna nitka tunelu w ciągu Zakopianki była zamknięta od godz. 21.30 przez półtorej godziny.

TOK FM PREMIUM