Policja podsumowuje świąteczny tydzień. 39 osób zginęło od wiligii na polskich drogach

W Wigilię, dwa dni Świąt Bożego Narodzenia oraz w piątek i sobotę na polskich drogach doszło do 285 wypadków, w których zginęły 34 osoby - wynika z podanych w niedzielę statystyk Komendy Głównej Policji. Łącznie rannych zostało 347 osób. Zatrzymano 797 nietrzeźwych kierowców.
Zobacz wideo

Natomiast w sobotę 28 grudnia - według danych KGP - doszło do 32 wypadków, w których zginęło pięć osób, zaś 31 zostało rannych. Zatrzymanych zostało 141 nietrzeźwych kierowców.

Wcześniej policja podawała, że w wigilię i dwa dni świąt Bożego Narodzenia na polskich drogach doszło do 187 wypadków, w których zginęło 20 osób.

Od wtorku w całej Polsce trwa policyjna akcja pod nazwą "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie". Działania potrwają do godz. 22 w niedzielę. W tym czasie każdego dnia akcji na drogi wyjeżdża średnio ok. 5 tys. policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze widoczni są głównie w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a także na drogach wjazdowych i wyjazdowych z największych miast.

"Najbardziej obawiamy się wyników badań trzeźwości kierujących pojazdami" - zaznaczał przed rozpoczęciem akcji podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Jak podkreślał, w ubiegłym roku w okresie świątecznym statystycznie każdego dnia na drogach ginęło 8 osób, a ponad 90 osób dziennie odnosiło obrażenia.

W 2018 roku w ciągu analogicznych sześciu dni doszło do 457 wypadków (o 172 więcej niż w tym roku), w których zginęło 46 osób, a 559 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 1275 kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

TOK FM PREMIUM