GIS wycofuje partię herbatników w jednej z popularnych sieci. Wykryto substancje alergenne

Główny Inspektor Sanitarny wydał komunikat z ostrzeżeniem dotyczącym wykrycia substancji alergennej w herbatnikach maślano-kakaowych w jednej z popularnej sieci sklepów.
Zobacz wideo

"W produkcie zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono zawartość dwutlenku siarki powyżej 10 mg/kg, co wymaga stosownej informacji na opakowaniu dotyczącej obecności składnika alergennego" - informuje GIS podkreślając, że na etykiecie produktu odpowiednia informacja nie została zamieszczona.

"Spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergenną" - przestrzegają inspektorzy.

Chodzi o herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady firmy Bonitki, wyprodukowane dla Jeronimo Martins Polska S.A., numer partii L 174.

Produkt można zwrócić

Jak informuje na swojej stronie GIS, Państwowa Inspekcja Sanitarna - we współpracy z dystrybutorem - prowadzi postępowanie wyjaśniające.

"Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują wycofanie produktu z obrotu w Polsce. Firma Jeronimo Martins Polska S.A. poinformowała w dniu 18.10.2019 r., że dobrowolnie wycofała z rynku produkt „Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowez dodatkiem czekolady" oznakowany datą minimalnej trwałości: 23.07.2020, numer partii: L 147" - czytamy na stronie GIS.

Inspektorzy przestrzegają też osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny, że nie powinny spożywać wskazanej partii produktu. Jeśli ktoś ją zakupił - może oddać w każdym sklepie sieci Biedronka, bez konieczności pokazywania paragonu.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM