Rok 2020 w sporcie? "Zapowiada się bardzo, ale to bardzo emocjonująco" Prognozuje Przemysław Pozowski

Najpierw Euro 2020, a zaraz potem Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio - w rozpoczętym właśnie roku z pewnością nie będziemy narzekać na brak sportowych emocji. Jakie szanse w tych rozgrywkach mają Biało-Czerwoni? Prognozuje Przemysław Pozowski.

W 2020 roku uwaga kibiców skupiona będzie głównie na dwóch wydarzeniach. Po pierwsze to Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. - Kadra awansowała bez większych kłopotów, ale takich oczekiwań jak cztery lata temu chyba nie ma - mówi Przemysław Pozowski, dziennikarz TOK FM.

Zobacz wideo

Przypomnijmy - cztery lata temu we Francji kadra pod okiem Adama Nawałki osiągnęła ćwierćfinał. Czy teraz uda się wyjść z grupy?

Turniej odbędzie się w 12 miastach-gospodarzach (w 12 różnych państwach), w dniach od 12 czerwca do 12 lipca 2020 roku. Tytuł będzie broniła reprezentacja Portugalii, zwycięzca UEFA Euro 2016. 

Drugie niezwykle ważne wydarzenie to Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które rozpoczną się 24 lipca i potrwają do 9 sierpnia. - Jeśli chodzi o Biało-Czerwonych, to oczekiwania są spore. Na igrzyskach w Rio de Janeiro cztery lata temu zdobyliśmy 11 medali, a teraz mówi się, że 15 to jest naprawdę realna liczba - przekonuje Pozowski. Obejrzyj całej wideo!

>> Zobacz także: "Co to był za rok!" Podsumowujemy 2019 w sporcie [WIDEO]

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM