Niebezpieczne substancje w tabletkach na potencję. GIS wycofał partię suplementu "Power Man"

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał z obrotu na terenie kraju partię tabletek na potencję "Power Man". Powodem jest wykrycie w suplemencie pochodnych syldenafilu.
Zobacz wideo

Wycofanie dotyczy produktu "Power Man" - suplement diety 1 tabletka. Jego producentem jest Svenska Naturprodukter AB, Box 4059, 11452 Stockholm, Szwecja, a dystrybutor – MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa. Wycofana partia ma numer: 2018017 i datę trwałości: 04.2021

W próbce produktu badanego na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego stwierdzono obecność pochodnych syldenafilu. "Substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia" - podał GIS.

GIS przekazał, że ze względu na deklarowane pochodzenie produktu (Szwecja) informacje w tej sprawie zostały zgłoszone do europejskiego systemu RASFF. Z informacji uzyskanych od władz Szwecji wynika, że podmiot Svenska Naturprodukter AB, Box 4059, 11452 Stockholm, nie prowadzi legalnej działalności w Szwecji – nie jest zarejestrowany jako podmiot branży spożywczej. Podobna sytuacja dotyczy polskiego podmiotu odpowiadającego za dystrybucję tj. MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa, który także nie jest zarejestrowany jako podmiot branży spożywczej. GIS podał, że dotychczas nie udało się nawiązać kontaktu z przedstawicielem firmy.

Inspektorat podaje, że nie należy spożywać partii produktu, a ze względu na nielegalną działalność dystrybutora MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa nie zaleca się również spożywania innych produktów wprowadzanych do obrotu w Polsce przez tę firmę.

TOK FM PREMIUM