Wrocław: Kolejny pacjent w szpitalu z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

43-letni mężczyzna, który przyleciał z Szanghaju, jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Pacjent jest diagnozowany w kierunku grypy lub koronawirusa. To druga przyjęta w czwartek do tej lecznicy osoba z podejrzeniem koronawirusa.
Zobacz wideo

43-latka przywieziono do wrocławskiego szpitala z lotniska - powiedziała w czwartek wieczorem PAP rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka. Pacjent trafił do izolatki. Ma objawy grypopodobne.Mężczyźnie pobrano krew. Badanie, które ma wykluczyć grypę AH1N1, zostanie przeprowadzone we wrocławskim szpitalu. Drugą próbkę wysłano do Warszawy, gdzie ma zostać zbadana pod kątem zakażenia koronawirusem. Wyniki badań mają być znane za kilka dni.

Wirus z Chin. Kolejny pacjent 

Taką samą procedurę zastosowano wobec przejętego wcześniej w czwartek, mieszkającego od 13 lat w Polsce obywatela Chin. Wrócił on do Wrocławia 23 stycznia z objętego zagrożeniem epidemią koronawirusa chińskiego Wuhanu. Mężczyzna źle się poczuł i zgłosił się do szpitala.

- Pacjent ma kaszel, nie ma gorączki i jest w dobrym stanie - powiedziała wcześniej PAP Małecka.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM