Koronawirus. Na japońskim wycieczkowcu wykryto 10 przypadków zarażenia. Pasażerowie zostaną poddani kwarantannie

Co najmniej 10 przypadków zarażenia koronawirusem wykryto wśród pasażerów wycieczkowca zacumowanego w japońskim porcie Jokohama. Wszystkie z 3.711 osób przebywających na pokladzie zostanie poddanych kwarantannie - poinformował w środę minister zdrowia Japonii Katsunobu Kato.
Zobacz wideo

Przypadki zakażeń koronawirusem wykryto wśród pasażerów i załogi wycieczkowca Diamond Princess należącego do korporacji Carnival Japan, japońskiej filii amerykańsko-brytyjskiego operatora wycieczkowców.

Statek przybył do zatoki Jokohama, w pobliżu Tokio, w poniedziałek wieczorem.

Badania rozpoczęto wkrótce po zacumowaniu jednostki po tym jak wykryto koronawirusa u 80-letniego pasażera.

Według przedstawiciela japońskiego ministerstwa zdrowia nie wszyscy z przebywających na pokładzie zostaną poddani testom na koronawirusa ponieważ zabierze to zbyt dużo czasu i obecnie uważane jest za zbędne.

Obecnie zakłada się że przebadanych zostanie ok. 200 osób. Osoby zakażone będą musiały opuścić statek i zostaną przewiezione do sZpitali.

Liczba osób w Japonii zarażonych koronawirusem wzrosła w ten sposób do 33.

Według najnowszych danych ogłoszonych w środę przez władze chińskie liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 491. W całych Chinach zarażonych jest prawie 25 tys. osób.

Choroba rozprzestrzeniła się na ponad 20 krajów świata. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd dwa zgony – na Filipinach i w Hongkongu.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

TOK FM PREMIUM