Koronawirus. We Włoszech rośnie liczba ofiar

Do 10 wzrosła we Włoszech liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa - ogłosił we wtorek szef Obrony Cywilnej, rządowy komisarz do spraw kryzysu Angelo Borrelli. Niedługo potem agencja ANSA poinformowała o kolejnej - jedenastej - osobie zmarłej.
Zobacz wideo

W szpitalu w Treviso w Wenecji Euganejskiej zmarła 76-letnia kobieta - podała Ansa. To jedenasta ofiara koronawirusa w tym kraju. Wcześniej Angelo Borrelli podał, że w ostatnich godzinach we Włoszech zmarły trzy osoby w wieku ponad 80 lat. Tym samym, łączna liczba ofiar koronawirusa w tym kraju wynosi 11. W całym kraju stwierdzono 322 przypadki zakażenia groźnym koronawirusem. Trzy nowe odnotowano na Sycylii.

W ciągu niecałej doby liczba zakażonych wzrosła o prawie 100 osób. W poniedziałek (24 lutego) mówiło się bowiem o nieco ponad 200 potwierdzonych przypadkach. Wczoraj we Włoszech na koronawirusa zmarły cztery osoby. To głównie osoby starsze, które cierpiały też na inne dolegliwości. 

Mimo niepokojących danych, premier Włoch Giuseppe Conte przekonywał we wtorek, że kraj jest bezpieczny. - Nie mogę powiedzieć, że sam nie jestem zaniepokojony, bo nie lekceważymy kryzysu, ale jestem pewien, że dzięki podjętym krokom osiągniemy rezultat w postaci zatrzymania zachorowań już w najbliższych dniach - zapewnił szef rządu. Podkreślił, że taką wiadomość chce przekazać europejskim partnerom i Światowej Organizacji Zdrowia.

>> Czytaj także: Sprawdź listę zamkniętych gmin [Wskazania dla osób powracających z Włoch]

Koronawirus w Europie. Dochodzą kolejne państwa

Liczba osób zarażonych koronawirusem rośnie także w innych państwach Europy. We wtorek poinformowano o pierwszych przypadkach w Szwajcarii, Austrii czy Chorwacji. Ponad tysiąc turystów zostało objętych kwarantanną na Teneryfie - wśród nich są Polacy. 

Dwa nowe przypadki odnotowano we wtorek we Francji (łącznie w tym kraju zarażonych jest 14 osób).

Na świecie odnotowano ponad osiemdziesiąt tysięcy przypadków koronawirusa. Najwięcej osób zakaziło się w Chinach, gdzie z powodu wirusa zmarło więcej niż dwa tysiące sześćset osób.

W Polsce wciąż nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem, choć polskie władze przekonują, że prędzej czy później się pojawi. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnia, że krajowe służby są na to przygotowane. Ponadto, od wtorku na lotniskach w Polsce prowadzone są kontrolne pomiary temperatury u osób przylatujących z Włoch lub Chin.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM