Pierwszy przypadek koronawirusa w Ameryce Południowej. Zakażony jest 61-letni Brazylijczyk

O pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w Ameryce Łacińskiej poinformowała w środę agencja Reutera, powołując się na źródło zaznajomione ze sprawą. Infekcję 61-latka, który odwiedził wcześniej Włochy, miał potwierdzić szpital w Sao Paulo w Brazylii.
Zobacz wideo

Osoba zaznajomiona ze sprawą wypowiedziała się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ władze brazylijskie nie ogłosiły jeszcze wyniku testu na obecność wirusa - podał Reuters. Jest to spodziewane jeszcze w środę.

Ministerstwo zdrowia Brazylii oświadczyło we wtorek wieczorem, że zajmuje się przypadkiem mieszkańca Sao Paulo, który podróżował do Lombardii w północnych Włoszech od 9 do 21 lutego i ma objawy Covid-19. Szpital Alberta Einsteina przekazał w oświadczeniu, że mężczyzna uzyskał pozytywny wynik testu metodą PCR w poniedziałek i powiadomiono we wtorek władze epidemiologiczne stanu Sao Paulo.

Informację o pierwszym przypadku w Brazylii podała także włoska agencja informacyjna ANSA. 

Koronawirus na świecie

Nowy koronawirus zabił już ponad 2,7 tys. osób, w większości w Chinach, i rozprzestrzenił się w ponad 30 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła do ponad 80 tys.

W Europie najwięcej przypadków zachorowań - i zgonów - notuje się we Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska, gdzie odnotowano ponad 323 zakażenia i 12 zgonów.

We wtorek Austria, Chorwacja i Szwajcaria potwierdziły swoje pierwsze przypadki zakażenia Covid-19, w środę nowe przypadki zgłosiły Hiszpania i Francja. Również w środę o pierwszym przypadku zarażenia poinformowała Grecja. Większość zainfekowanych osób w krajach europejskich odwiedziła w ostatnim czasie Włochy.

Przypadki zarażenia odnotowano także m.in. w USA, Malezji, na Filipinach, w Korei Południowej i w Australii.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM