Koronawirus w Polsce. 38 strażaków z Międzyrzecza objętych kwarantanną domową

38 strażaków Komendy Powiatowej PSP w Międzyrzeczu zostało objętych kwarantanną domową w związku ze zgłoszeniem przez jednego z nich objawów grypopodobnych - poinformował w czwartek rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.
Zobacz wideo

Jak dowiedziała się PAP, kwarantanna ma związek ze zgłoszeniem przez jednego ze strażaków objawów grypopodobnych. Mężczyzna miał wcześniej podróżować z rodziną do Niemiec; po powrocie zgłosił się do lekarza.

"Kilkudziesięciu strażaków Komendy Powiatowej PSP w Międzyrzeczu zostało poddanych kwarantannie domowej i są obserwowani" - zaznaczył rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. Dodał, że kwarantanna nie wpłynęła negatywnie na bezpieczeństwo mieszkańców, a wszystkie interwencje są prowadzone normalnie.

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła PAP, wynika, że u mężczyzny z podejrzeniem zakażenia koronawirusem potwierdzono wirusa grypy.

Koronawirus w Polsce. Pierwszy zarażony przyjechał do Polski z Niemiec

Mężczyzna, u którego zdiagnozowano w Polsce zakażenie koronawirusem, jest obecnie hospitalizowany w szpitalu w Zielonej Górze. Jak poinfmorował minister zdrowia Łukasz Szumowski, stan zdrowia pacjenta jest dobry, a przebieg choroby łagodny.

Polski "pacjent zero" do kraju wrócił autobusem z karnawału w Nadrenii Północnej Westfalii w Niemczech. Autokar, jak poinformowała firma przewozowa, zabrał pasażerów z pięciu niemieckich miast.

Koronawirus w Polsce. Ankiety dla pasażerów autokarów

W związku z przypadkiem zakażenia, jak poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pasażerowie autobusów, które wjeżdżają do Polski, będą musieli wypełniać ankiety lokalizacyjne, podając namiary na siebie. Podobne rozwiązanie stosowane jest w już  samolotach, w których wypełnia się Karty Lokalizacyjne. 

Jak podkreślił wiceszef resortu w Polskim Radiu 24, w autobusie, którym jechał mężczyzna, który zachorował, bilety były imienne i pasażerowie zostali szybko zlokalizowani oraz objęci kwarantanną. 

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie. 

DOSTĘP PREMIUM