Koronawirus w Warszawie. Pacjentka zakażona koronawirusem to Hiszpanka, przyleciała samolotem

Hospitalizowana w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie pacjentka zakażona koronawirusem to Hiszpanka, która do Polski przyleciała samolotem - poinformował PAP w niedzielę dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Michał Domaradzki.
Zobacz wideo

Domaradzki zaznaczył, że nie zna wieku pacjentki, jednak wie, że pracuje, więc nie jest emerytką.

W niedzielnym komunikacie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowano, że w związku z potwierdzeniem koronawirusa na Mazowszu obecnie działania prowadzi Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie w porozumieniu z Mazowieckim Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym.

Koronawirus w Warszawie

W komunikacie MUW wskazano, że osoby, które miały kontakt z chorą, są identyfikowane i obejmowane kwarantanną.

W województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach celem wykluczenia zachorowania na COVID-19 przebywają obecnie 23 osoby. Pod nadzorem epidemiologicznym służb sanitarnych znajduje się obecnie 2332 osób. Kwarantanną lub izolacją objęte są dwie osoby - podano w komunikacie. Zaapelowano jednocześnie o uszanowanie prywatności pacjentów - podał MUW.

Koronawirus w Polsce

Dotychczas potwierdzono 8 przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce.

Mężczyzna zakażony koronawirusem, przebywający w szpitalu w Raciborzu, wracał autokarem z Włoch - przekazał z kolei rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Dotychczas w Polsce przebadano 1154 próbek, z czego osiem okazało się pozytywnych.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zakażenia odnotowano od tego czasu m.in. w Korei Południowej, Iranie, Iraku, Izraelu, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii.

DOSTĘP PREMIUM