Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia: Mamy 18. przypadek zakażenia

18 osób zakażonych jest w Polsce koronawirusem. Najnowsze zachorowanie zdiagnozowano w województwie mazowieckim.
Zobacz wideo

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji we wtorek 10 marca poinformował o kolejnym przypadku zarażenia. Minister zdrowia nie chciał podawać szczegółów. Jak stwierdził, 18 zakażenie zdiagnozowano w województwie mazowieckim. 

- Jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania, które są poważne, dotykające działalności nas wszystkich, to mamy szansę ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa - mówił szef resortu zdrowia na wspólnej konferencji z premierem oraz szefami MNiSW, MSWiA oraz MEN.

Łukasz Szumowski przypominał, że wirus jest szczególnie groźny dla osób starszych. - Zróbmy wszystko, by spowolnić jego rozprzestrzenianie się. Pozwólmy służbie zdrowia działać dla chorych, którzy potrzebują pomocy - dodał minister.

Koronawirus w Polsce. Przypadki zakażenia

O pierwszym zakażeniu w Polsce poinformowano 4 marca. Mężczyzna - pierwszy pacjent z koronawirusem w Polsce wrócił do kraju z Niemiec. Obecnie poza chorym w szpitalu w Zielonej Górze, pięciu pacjentów przebywa w szpitalu w Raciborzu, trzech we Wrocławiu, dwóch w Ostródzie, dwóch w Warszawie, dwóch w Szczecinie oraz po jednym w Krakowie i Poznaniu. 

Stan trzech pacjentów określany jest jako ciężki. Przebywająca w szpitalu w Poznaniu ma objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, jest podłączona do respiratora i jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Pozostali pacjenci w poważnym stanie to osoby starsze hospitalizowane we Wrocławiu. 

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM