Na konferencji organizowanej przez Ministerstwo Aktywów Państwowych była osoba, u której zdiagnozowano koronawirusa

Ministerstwo Aktywów Państwowych poinformowało, że otrzymało informację, iż wśród uczestników organizowanej przez nich konferencji o reformie nadzoru właścicielskiego była osoba, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.
Zobacz wideo

Konferencja, jak podało w komunikacie Ministerstwo Aktywów Państwowych, odbywała się w czwartek 5 marca w Warszawie. Dotyczyła reformy nadzoru właścicielskiego. Był na niej m.in. wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.

"Natychmiast po otrzymaniu tej informacji służby BHP MAP poinformowały o tym fakcie Główny Inspektorat Sanitarny. Przekazały także do GIS listę i dane teleadresowe wszystkich uczestników spotkania. W tym samym czasie na badania udali się pilnie, biorący udział w konferencji, wiceministrowie aktywów państwowych: Janusz Kowalski i Tomasz Szczegielniak" - poinformowali przedstawiciele resortu.

Równolegle - jak dodali - "dyrektor generalny MAP zalecił wszystkim pracownikom uczestniczącym w konferencji na GPW udanie się do domów i kontynuowanie pracy w trybie zdalnym". Wszystkie procedury zostały więc w pełni zrealizowane" - zapewniło ministerstwo.

Resort zaznaczył, że podjęto również "szereg innych działań zabezpieczających" m.in. montaż dodatkowych dezynfekatorów i ograniczenie do niezbędnego minimum planowanych spotkań. "Pracownicy MAP, którzy mogą wykonywać swoje obowiązki poza resortem, mają pracować zdalnie" - wskazano.

Ministerstwo poinformowało ponadto, że wcześniej, zgodnie z zaleceniami GIS oraz specustawą, szef resortu aktywów państwowych zarządził, by osoby powracające z krajów podwyższonego ryzyka mają przebywać przez 14 dni w domu. Resort przekazał też swoim pracownikom informacje o środkach ochronnych, zaleceniach higienicznych i działaniach prewencyjnych zabezpieczających przed zakażeniem koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. 27 potwierdzonych przypadków

Do tej pory (środa 11 marca) w Polsce potwierdzono 27 przypadków zachorowań na koronawirusa. Pacjenci przebywają w szpitalach m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Cieszynie czy Ostródzie. Stan kilku z nich jest ciężki. Wśród zarażonych jest 8-letnie dziecko z Cieszyna w województwie śląskim. 

Również w środę rząd zdecydował o zawieszeniu zajęć w placówkach oświatowych na dwa tygodnie (od poniedziałku 16 marca). Czwartek i piątek będą dniami "przejściowymi", kiedy rodzice, którzy nie będą mieli z kim zostawić dzieci, będą mogli przyprowadzić je do szkoły, gdzie zostanie zapewniona opieka. Zamknięte mają być też ośrodki kulturalne, odwołano zajęcia na uczelniach wyższych. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM