Koronawirus w Polsce. Są cztery nowe przypadki. Łącznie choruje 31 osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę po godzinie 18, że potwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie zarażonych jest 31 osób.
Zobacz wideo

"Potwierdzone wyniki dotyczą: kobiety z woj. wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z opolskiego (Opole), a także dwóch kobiet z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda). Stan wszystkich jest dobry" - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. W sumie to już 31 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

Wcześniej - także w środę po południu - przedstawicieli MZ informowali o dwóch nowych przypadkach zachorowania na koronawirusa: u młodej kobiety z województwa łódzkiego oraz ośmioletniego dziecka z Cieszyna. W krótkim komunikacie zapewniono, że ich stan jest dobry. Władze miasta Cieszyna podawały, że dziecko jest spokrewnione z dwiema osobami, które już wcześniej trafiły do placówki i również są zarażone. 

Koronawirus w Polsce

Do środowego poranka (11 marca) w Polsce potwierdzono 25 przypadków zarażenia koronawirusem. Pacjenci przebywają w szpitalach m.in. w Raciborzu, we Wrocławiu, w Ostródzie, w Warszawie, w Szczecinie czy w Lublinie. Stan kilku z nich jest ciężki. 

Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły

W środę, z powodu zarażenia koronawirusem, rząd zdecydował się zamknąć wszystkie szkoły, przedszkola i wyższe uczelnie w Polsce. Będą one zamknięte od poniedziałku (16 marca) - przez dwa tygodnie. Czwartek i piątek będą dniami "przejściowymi", kiedy rodzice, którzy nie będą mieli z kim zostawić dzieci, będą mogli przyprowadzić je do szkoły, gdzie zostanie zapewniona opieka

- Jest dla nas jasne, że ta epidemia może stać się bardzo groźna. Dlatego trzeba działać szybko. Burzy nie da się przewidzieć, ale trzeba starać się przed nią uchronić - ogłosił na konferencji po sztabie kryzysowym premier Mateusz Morawiecki.

Również z powodu koronawirusa - we wtorek (10 marca) - zdecydowano o odwołaniu wszystkich imprez masowych, a na przejściach granicznych wprowadzono kontrole sanitarne. 

WHO: Koronawirus to pandemia

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus ogłosił, że koronawirus może być określany jako pandemia. - Jesteśmy głęboko zaniepokojeni zarówno alarmującym poziomem rozprzestrzeniania się, intensywnością, jak i alarmującym poziomem braku działań. Dlatego sformułowaliśmy ocenę, że Covid-19 można scharakteryzować jako pandemię - poinformował szef WHO.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM