Ministerstwo Zdrowia: 13 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aż 13 kolejnych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem.
Zobacz wideo

W sumie w Polsce potwierdzono do tej pory 44 przypadki zakażenia koronawirusem.

13 nowych przypadków, o których poinformował na Twitterze resort zdrowia, to: dwie osoby z woj. mazowieckiego (Warszawa), cztery z Lublina, trzech z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), trzech  osób z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) oraz jednej osoby z woj. łódzkiego (Łódź). 

Koronawirus w Polsce. Środa z dużym wzrostem liczby zakażonych

Do środowego (11 marca) wieczora potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem było 31. Tylko tego dnia Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o dziewięciu nowych osobach zakażonych. To kobieta z województwa wielkopolskiego (Poznań), mężczyzna z Opola, dwie kobiety z warmińsko-mazurskiego (Ostróda), młody mężczyzna z Mazowsza (Warszawa) oraz kobiety z województwa podkarpackiego (Łańcut) i lubelskiego (Lublin).

Również w środę poinformowano o pierwszy potwierdzonym przypadku zarażenia u dziecka. Ma ono osiem lat, jest z Cieszyna i - jak podały władze tego miasta - jest spokrewnione z dwiema osobami, które już wcześniej trafiły do placówki i również są zarażone. 

Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły

W środę, z powodu zarażenia koronawirusem, rząd zdecydował się zamknąć wszystkie szkoły, przedszkola i wyższe uczelnie w Polsce. Będą one zamknięte od poniedziałku (16 marca) - przez dwa tygodnie. Czwartek i piątek będą dniami "przejściowymi", kiedy rodzice, którzy nie będą mieli z kim zostawić dzieci, będą mogli przyprowadzić je do szkoły, gdzie zostanie zapewniona opieka. Zamknięto też instytucje kulturalne, w tym kina i teatry. 

Na terenie całego kraju obowiązuje zakaz organizowania imprez masowych. Na przejściach granicznych odbywają się kontrole sanitarne. 

WHO: Koronawirus to pandemia

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus ogłosił, że koronawirus może być określany jako pandemia. - Jesteśmy głęboko zaniepokojeni zarówno alarmującym poziomem rozprzestrzeniania się, intensywnością, jak i alarmującym poziomem braku działań. Dlatego sformułowaliśmy ocenę, że Covid-19 można scharakteryzować jako pandemię - poinformował szef WHO.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM