Koronawirus w Polsce. Kolejne trzy przypadki zarażenia. Łącznie jest już 47 zarażonych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. Chodzi o dwie osoby z woj. podkarpackiego i jedną z woj. wielkopolskiego.
Zobacz wideo

Resort zdrowia przekazał, że zarażonych koronawirusem w Polsce jest już 47 osób. 

"Mamy 3 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań). W sumie mamy 47 przypadków zakażenia" - napisało ministerstwo na Twitterze. 

Ministerstwo Zdrowia w czwartek (12 marca) rano przekazało informację o kolejnych 13 zarażonych osobach koronawirusem. Tym samym liczba chorych wzrosła wówczas do 44.

13 nowych przypadków, o których poinformował na Twitterze resort zdrowia, to: dwie osoby z woj. mazowieckiego (Warszawa), cztery z Lublina, trzech z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), trzech osób z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) oraz jednej osoby z woj. łódzkiego (Łódź).

Koronawirus w Polsce. Środa z dużym wzrostem liczby zakażonych

Do środowego (11 marca) wieczora potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem było 31. Tylko tego dnia Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o dziewięciu nowych osobach zakażonych. To kobieta z województwa wielkopolskiego (Poznań), mężczyzna z Opola, dwie kobiety z warmińsko-mazurskiego (Ostróda), młody mężczyzna z Mazowsza (Warszawa) oraz kobiety z województwa podkarpackiego (Łańcut) i lubelskiego (Lublin).

Również w środę poinformowano o pierwszy potwierdzonym przypadku zarażenia u dziecka. Ma ono osiem lat, jest z Cieszyna i - jak podały władze tego miasta - jest spokrewnione z dwiema osobami, które już wcześniej trafiły do placówki i również są zarażone.

Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły

W środę, z powodu zarażenia koronawirusem, rząd zdecydował się zamknąć wszystkie szkoły, przedszkola i wyższe uczelnie w Polsce. Będą one zamknięte od poniedziałku (16 marca) - przez dwa tygodnie. Czwartek i piątek będą dniami "przejściowymi", kiedy rodzice, którzy nie będą mieli z kim zostawić dzieci, będą mogli przyprowadzić je do szkoły, gdzie zostanie zapewniona opieka. Zamknięto też instytucje kulturalne, w tym kina i teatry.

Na terenie całego kraju obowiązuje zakaz organizowania imprez masowych. Na przejściach granicznych odbywają się kontrole sanitarne.

WHO: Koronawirus to pandemia

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus ogłosił, że koronawirus może być określany jako pandemia. - Jesteśmy głęboko zaniepokojeni zarówno alarmującym poziomem rozprzestrzeniania się, intensywnością, jak i alarmującym poziomem braku działań. Dlatego sformułowaliśmy ocenę, że Covid-19 można scharakteryzować jako pandemię - poinformował szef WHO.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

DOSTĘP PREMIUM