Szafarz z Czapur rozdawał komunię w czasie mszy. Test potwierdził, że ma koronawirusa

W Wielkopolsce potwierdzono trzy przypadki koronawirusa. Jedną z osób zakażonych, jak się dziś okazało, jest szafarz z parafii w Czapurach.
Zobacz wideo

Szafarz rozdawał wiernym komunię w minioną niedzielę. Jak informuje poznańska "Gazeta Wyborcza", wyniki testów na koronawirusa są u 57-letniego mężczyzny pozytywne. Wcześniej wiadomo było, że żona szafarza zakażona jest koronawirusem. 

"Mężczyzna czuje się dobrze, ma niewielkie objawy infekcji. W sześcioosobowej rodzinie zakażeni są jeszcze matka i córka (wyniki badań Ministerstwo Zdrowia podało wczoraj wieczorem). Testy nie wykazały obecności wirusa u trójki pozostałych członków rodziny: dwóch synów i dziadka" - czytamy. Jak przypomina "GW" po niedzielnej mszy, szafarz pojechał "do domu opieki, do starszych, chorych ludzi". "Ale Witold Draber, dyrektor powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, uspokaja, że ryzyko zakażenia jest minimalne, bo mężczyzna nie miał objawów: - Poza tym miał z chorymi kontakt incydentalny. Aby kogoś zakazić, musiałby przebywać z nimi godzinę" - informuje "Wyborcza".

Wszystkie osoby, z którymi w kościele i domu opieki, zetknął się szafarz, od poniedziałku objęci są nadzorem epidemiologicznym. Część przechodzi kwarantannę domową. 

Koronawirus w Polsce. Znaczący wzrost liczby zakażonych

Zgodnie z informacjami resortu zdrowia, w Polsce jest blisko 50 osób ze zdiagnozowanym koronawirusem. Jak powiedział dziś min. Łukasz Szumowski, "prawdopodobnie za tydzień, może trochę później w Polsce będzie zarażonych koronawirusem tysiąc osób"

Czytaj też: Nauczyciel z Warszawy zarażony koronawirusem. "Nie miał i do tej pory nie ma typowych objawów">>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
Koronawirus w Polsce. Wielkopolska. Szafarz ma koronawirusa
Zaloguj się
 • ehi

  Oceniono 4 razy 2

  Gosciu powinien zaplacic za leczenie siebie i osob zainfekowanych wirusem z wlasnej kieszeni!!!
  To taki ... PAN ZYCIA I SMIERCI!!!

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 2

  Rozdawał szafarz, nie ksiądz dobrodziej, pewnie na wypadek, że musiałby się za bardzo zbliżyć do wiernych. Za ołtarzem bezpiecznie, kichnięcie nie doleci. A Głódź i inni pobożni apelują o więcej mszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX