Podczas epidemii najlepiej zostać w domu. Co z pracą? Jak ułożyć sobie dzień? [PODCASTY]

Pandemia kronawirusa oznacza, że na jakiś czas musimy zmienić tryb życia. W naszych podcastach podpowiadamy, jak dostosować się do tej sytuacji.
Zobacz wideo

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła wczoraj (11 marca), że mamy do czynienia z pandemią. Minister zdrowia poinformował o decyzjach polskich władz. W kraju wprowadzony zostanie stan zagrożenia epidemicznego. Minister zdrowia może czasowo ograniczyć sposób przemieszczania się, może zakazać obrotu i używania określonych produktów, może czasowo ograniczyć funkcjonowanie określonych instytucji lub zakładów pracy, może też wprowadzić zakaz organizowania widowisk i wszelkich zgromadzeń.

Rząd zdecydował też w środę (11 marca) o zawieszeniu zajęć w placówkach oświatowych i na wyższych uczelniach. Od wtorku obowiązują ograniczenia dotyczące organizowania w Polsce imprez masowych.

Praca zdalna w czasie pandemii

O tym jak ułożyć relację z pracodawcą i z samym sobą w sytuacji gdy pracujemy z domu - mówi dr Kaja Prystupa-Rządca, ekspertka w dziedzinie zarządzania z Akademii Leona Koźmińskiego.

Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie

Jak wytłumaczyć dzieciom, na czym polega epidemia koronawirusa, tak, żeby dostarczyć im niezbędnych informacji, ale niepotrzebnie nie straszyć? Podpowiadają ekspertki - Iga Kazimierczyk i Dorota Łoboda.

Co czytać podczas kwarantanny?

Podczas pandemii warto, w miarę możliwości, nie wychodzić z domu. To dobra okazja, żeby nadrobić zaległości czytelnicze. Za które książki najlepiej się zabrać? Poleca prof. Przemysław Czapliński.

Filmy o epidemii

Kino radzi sobie z tematem epidemii całkiem nieźle. W jakich filmach wzięto ten temat na warsztat? O tym opowiedział Jakub Majmurek. 

DOSTĘP PREMIUM