Ministerstwo Zdrowia: Kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem

Resort zdrowia poinformował o trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. W sumie odnotowano już 64 przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Jedna osoba zmarła.
Zobacz wideo

Resort zdrowia poinformował o trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. "Mamy 3 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: osoby z woj. śląskiego (Zawiercie), z woj. podkarpackiego (Nisko) i woj. wielkopolskiego (Poznań)" - czytamy na Twitterze resortu zdrowia. 

W sumie odnotowano w Polsce 64 przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła. 

Przypomnijmy, że w czwartek 12 marca poinformowano o śmierci pacjentki zakażonej koronawirusem. 57-letnia kobieta zmarła w szpitalu w Poznaniu

Wcześniej w piątek (13 marca) poinformowano o 10 innych zakażeniach.

Koronawirus w Polsce. Pierwszy zakażony 4 marca

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce poinformowano 4 marca. Pacjent, który trafił do szpitala w Zielonej Górze, przyjechał do kraju z Niemiec. 

Wraz z rosnącą liczbą zakażeń wprowadzane są w Polsce ograniczenia, które mają ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. 11 marca rząd ogłosił, zakaz organizowania imprez masowych. Dzień później ogłoszono zawieszenie zajęć we wszystkich placówkach oświatowych oraz na wyższych uczelniach. Zakaz obowiązywać ma do 25 marca. - Dla naszych dzieci najlepsze wyjście dziś to jest niewychodzenie z domu, ponieważ dzieci mogą w bardzo łatwy sposób przenosić wirus i zakażać innych. Dzieci mogą w sposób nieświadomy oczywiście zarazić swoich dziadków, babcie i to jest dla nich bardzo niebezpieczne, bo o ile wiemy, że dzieci przechodzą chorobę łagodnie - choć i tam zdarzają się perturbacje - to mogą zarazić innych - mówił premier Morawiecki, ogłaszając decyzję. 

Tego samego dnia minister kultury zdecydował o zamknięciu teatrów, filharmonii, kin i innych placówek kulturalnych. 

Na przejściach granicznych odbywają się kontrole sanitarne. 

Koronawirus na świecie

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Do tej pory na całym świecie zmarło ponad 4700 osób, spośród blisko 70 tys. zakażonych.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

DOSTĘP PREMIUM