Warszawa. Trzy stacje metra zamknięte w związku ze stanem zdrowia pasażera. "Niedawno wrócił z Londynu"

Po tym, jak na stacji Kabaty jeden z pasażerów metra poczuł się źle, zamknięto trzy stacje metra. O ich otwarciu zdecyduje Powiatowy Inspektorat Sanitarny.
Zobacz wideo

"Na peronie stacji metra Kabaty mamy pasażera który, źle się poczuł. Nie przyjechał tam pociągiem, dotarł w okolice stacji samochodem. Po przyjściu na peron stacji poinformował, że się źle czuje, a niedawno wrócił z Londynu" - przekazała PAP Anna Bartoń, rzecznik prasowy warszawskiego metra.

Służby metra podjęły decyzję o zamknięciu stacji Kabaty dla ruchu pasażerskiego. Na miejscu zdarzenia jest pogotowie, wezwane zostały też niezbędne służby.

Ostatecznie zdecydowano się na zamknięcie stacji Kabaty, Natolin i Imielin. O ich otwarciu zdecyduje Powiatowy Inspektorat Sanitarny.

Koronawirus w Polsce. Ponad 60 przypadków zarażenia

W piątek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 64 przypadki zarażenia koronawirusem ( w tym jedna osoba zmarła). Nowi pacjenci przebywają na terenie m.in. województwa zachodniopomorskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, lubelskiego, dolnośląskiego i łódzkiego.

Do tej pory z powodu koronawirusa zmarła w Polsce jedna osoba.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce, przypomnijmy, potwierdzono 4 marca. To mężczyzna, który wcześniej podróżował do Niemiec, był hospitalizowany w Zielonej Górze. Inni pacjenci z potwierdzonym koronawirusem przebywają w szpitalach m.in. w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie czy Lublinie.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygdonie za darmo.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM