Zamknięte szkoły. Ministerstwo edukacji zaproponuje "rozkład zajęć" do zdalnej pracy w domu

W najbliższych kilku dniach będziemy proponowali coś w rodzaju rozkładu zajęć, w którym wspólnie z ministrem cyfryzacji postaramy się zasugerować nauczycielom przy realizacji poszczególnych tematów, z jakich materiałów edukacyjnych mogliby skorzystać - mówił w piątek szef MEN Dariusz Piontkowski.
Zobacz wideo

Dariusz Piontkowski podkreślił, że "praktycznie każda duża instytucja edukacyjna, czy to Centralna Komisja Edukacyjna, czy Ośrodek Rozwoju Edukacji, czy Instytut Badań Edukacyjnych, mają także swoje portale internetowe, na których znajduje się ogromna liczba materiałów dydaktycznych do wykorzystania przez nauczycieli". Dodał, że korzystają już z tego m.in. pracownicy Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Szef MEN zaznaczył, że przesyłane jest w tej chwili do szkół komunikat o możliwościach technicznych pracy zdalnej oraz o zasobach na portalach edukacyjnych, które są do wykorzystania przez nauczycieli.

"W najbliższych kilku dniach będziemy proponowali coś w rodzaju rozkładu zajęć, w którym wspólnie z ministrem cyfryzacji postaramy się zasugerować nauczycielom przy realizacji poszczególnych tematów, z jakich materiałów edukacyjnych mogliby skorzystać" - zapowiedział szef resortu edukacji.

Koronawirus w Polsce. Zamknięte placówki oświatowe, zakaz organizacji imprez masowych

Polskie władze z każdym dniem wprowadzają kolejne obostrzenia dotyczące walki z koronawirusem. Na początku tygodnia poinformowano o całkowitym zakazie organizacji imprez masowych oraz o wprowadzeniu kontroli sanitarnych na granicach. W środę rząd zdecydował się na zamknięcie placówek oświatowych, uczelni wyższych oraz instytucji kultury - na dwa tygodnie (od poniedziałku 16 marca).

Koronawirus w Polsce. Ponad 60 przypadków zakażenia

W piątek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 64 przypadki zarażenia koronawirusem. Nowi pacjenci przebywają m.in. na terenie województwa zachodniopomorskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, lubelskiego, dolnośląskiego i łódzkiego.

Do tej pory z powodu koronawirusa zmarła w Polsce jedna osoba.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce, przypomnijmy, potwierdzono 4 marca. To mężczyzna, który wcześniej podróżował do Niemiec, był hospitalizowany w Zielonej Górze. Inni pacjenci z potwierdzonym koronawirusem przebywają w szpitalach m.in. w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie czy Lublinie.

Koronawirus w Polsce. Stan zagrożenia epidemicznego

W czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Oznacza to między innymi, że w kolejnych rozporządzeniach minister zdrowia może czasowo ograniczyć sposób przemieszczania się, może zakazać obrotu i używania określonych produktów. Może też czasowo ograniczyć funkcjonowanie określonych instytucji lub zakładów pracy, może też wprowadzić zakaz organizowania widowisk i wszelkich zgromadzeń.

Aplikacja TOk FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM