Hasło "pandemia" najczęściej wyszukiwane przez polskich użytkowników Google

"Pandemia" to w ostatnim tygodniu najczęściej wyszukiwane hasło przez polskich użytkowników Google - poinformowało w piątek PAP Google Polska. Dodano, że na drugim miejscu znalazło się hasło "zamknięcie szkół".
Zobacz wideo

Jak poinformował Google Polska, na pierwszym miejscu wyszukiwań Polaków w ciągu ostatnich siedmiu dni znalazło się słowo "pandemia", drugie miejsce zajęło hasło "zamknięcie szkół", a trzecie "Andrzej Śliwak" - niedawno zmarły scenarzysta.

Jednocześnie Google Polska dodał, że przyrost zainteresowania tematem "koronawirusy" wzrósł w porównaniu do wyszukiwań hasła "pogoda".

Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie podała, że koronawirus może być określany właśnie jako pandemia. - Jesteśmy głęboko zaniepokojeni zarówno alarmującym poziomem rozprzestrzeniania się, intensywnością, jak i alarmującym poziomem braku działań. Dlatego sformułowaliśmy ocenę, że Covid-19 można scharakteryzować jako pandemię - poinformował szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Do tej pory na świecie odnotowano 137 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 4 tys. osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zarażonych

Łącznie, do piątkowego popołudnia, w Polsce potwierdzono ponad 60 przypadków zarażeń na koronawirusa. Pacjenci są hospitalizowani m.in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu czy Szczecinie. W czwartek jedna osoba - pacjentka z Poznania zmarła. Jak informował minister zdrowia, cierpiała także na wiele innych schorzeń. Miała 57 lat, jej stan był ciężki.

Wraz z rosnącą liczbą zakażeń wprowadzane są w Polsce obostrzenia, które mają ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. 11 marca rząd ogłosił, zakaz organizowania imprez masowych. Dzień później ogłoszono zawieszenie zajęć we wszystkich placówkach oświatowych oraz na wyższych uczelniach. Zakaz obowiązywać ma do 25 marca. Tryb pracy zmieniają też m.in. urzędy i sądy. Zmiany w kursowaniu wprowadza komunikacja miejska.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM