Ministerstwo Zdrowia: 10 kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 26 potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem. Łącznie w naszym kraju odnotowano już 103 zachorowania.
Zobacz wideo

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę wieczorem o 10 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Wcześniej, tego samego dnia poinformowano o 25 nowych przypadkach. Łącznie w kraju jest 103 osób zakażonych. Dwie osoby zmarły.

Koronawirus w Polsce

W piątek (13 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 przypadkach potwierdzonego koronawirusa tylko tego dnia. Były to osoby m.in. z województwa śląskiego (Zawiercie), z województwa podkarpackiego (Nisko), wielkopolskiego (Poznań), zachodniopomorskiego (Szczecin) czy mazowieckiego (Warszawa).

Dzień wcześniej (w czwartek 12 marca) nowych przypadków było 20. Minister Szumowski przestrzegał niedawno, że liczba osób z koronawirusem będzie coraz wyższa. Jak podał w TVN24, największego przyrostu spodziewa się pod koniec przyszłego lub na początku jeszcze przyszłego tygodnia. - Prawdopodobnie za tydzień, może trochę później w Polsce będzie zarażonych koronawirusem tysiąc osób - mówił.

Koronawirus. Rząd wprowadza ograniczenia

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią, premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek o szeregu ograniczeń obowiązujących od północy z soboty na niedzielę. Po pierwsze, zdecydowano się na tymczasowe przywrócenie granic i zamknięcie ich dla cudzoziemców (na razie na 10 dni). Polacy wracający do kraju (na przykład z urlopów) mają wypełniać karty pobytu i w razie konieczności, być poddawani kwarantannie. 

Oprócz tego, ograniczona zostają działalność galerii handlowych, zawieszone będzie działanie restauracji, pubów czy klubów. Wprowadzony zostanie także zakaz zgromadzeń liczących więcej niż 50 osób (w tym również mszy). 

Morawiecki: Od soboty zamknięte galerie handlowe

Od poniedziałku - przez dwa tygodnie - zamknięte będą też placówki oświatowe, uczelnie wyższe i instytucje kultury. 

Europa epicentrum koronawirusa

Na całym świecie koronawirus zabił już ponad 5 tysięcy osób. Szef WHO stwierdził w czwartek, że epicentrum pandemii stała się Europa, w której dzienny przyrost nowych przypadków koronawirusa jest większy, niż to miało w szczytowym okresie epidemii w Chinach.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM