Krajowe loty zostają zawieszone. Rząd wprowadza kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa

Od dzisiaj wewnątrzkrajowe loty będą zawieszone - taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki - przekazał w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że decyzja premiera zostanie potwierdzona na poniedziałkowym zespole zarządzania kryzysowego.
Zobacz wideo

Min. Michał Dworczyk był pytany w Polsat News, czy rząd analizuje kwestię zawieszenia lotów wewnątrz krajowych. - Tak, od dzisiaj wewnątrzkrajowe loty będą zawieszone - taką decyzję podjął pan premier, ona dzisiaj zostanie zapewne przez pana premiera potwierdzona na zespole zarządzania kryzysowego, który zbierze się o 11.30 - odpowiedział szef KPRM.

Koronawirus w Polsce. Ograniczenia dla mieszkańców

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszone zostają międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Transport cargo działa; towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać bez zakłóceń. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy. Polscy obywatele mogą wracać do kraju; będą poddani 14-dniowej domowej kwarantannie.

W minionym tygodniu rząd podjął decyzje o zakazie organizowania imprez masowych, zawieszeniu działania wszystkich placówek oświatowych, kulturalnych i wyższych uczelni. Obecnie obowiązuje już zakaz organizowania imprez powyżej 50 osób. 

Koronawirus. Objawy zakażenia

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. 

DOSTĘP PREMIUM