Porady na czas epidemii. Praca zdalna, edukacja w domu i podatki [Podcasty]

Epidemia koronawirusa oznacza, że na jakiś czas musimy zmienić tryb życia. W naszych podcastach podpowiadamy, jak dostosować się do nowej sytuacji.
Zobacz wideo

Od kilku dni w Polsce obowiązują liczne obostrzenia walące na celu walkę z rozprzestrzeniającym się wirusem. Ograniczona została działalność galerii handlowych (otwarte mogą tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie i niektóre punkty usługowe, np. pralnie). Zamknięto restauracje, bary, puby, kawiarnie czy inne miejsca rozrywki. 

Do 25 marca zamknięte są szkoły, przedszkola, żłobki oraz uczelnie wyższe. Poza tym, w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń liczących więcej niż 50 osób (dotyczy to także mszy w kościołach). 

Oznacza to wiele zmian w naszym codziennym życiu, a także różnego rodzaju niedogodności i konsekwencje. W naszych podcastach doradzamy, jak się z nimi zmierzyć.

Praca podczas epidemii

O tym jak ułożyć relację z pracodawcą i z samym sobą w sytuacji, gdy pracujemy z domu - mówi dr Kaja Prystupa-Rządca, ekspertka w dziedzinie zarządzania z Akademii Leona Koźmińskiego.

Mamy też garść porad dla pracodawców:

O rozwiązaniach do pracy zdalnej oraz edukacji w czasach pandemii koronawirusa opowiadał Michał Jaworski, Przewodniczący Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Microsoft Polska.

Koronawirus i podatki

Co w zeznaniach podatkowych może zmienić pandemia koronawirusa? Tłumaczy Sebastian Kałuża, doradca podatkowy w zespole ds. PIT w KPMG w Polsce.

Zamknięte szkoły i przedszkola. Co z dziećmi?

Epidemia koronawirusa to nietypowa sytuacja dla dzieci. Podpowiadamy, jak rozmawiać z nimi o tym problemie.

Szkoły zarzuciły uczniów zadaniami do wykonania w domu. To nie jest najlepszy sposób, więc radzimy, by skorzystać z Khan Academy - przyjaznego, ciekawego, uporządkowanego źródła wiedzy z przedmiotów ścisłych.

TOK FM PREMIUM