Szczeciński radny PiS Dariusz Matecki zakażony koronawirusem. Miał kontakt z min. Wosiem

Szczeciński radny Dariusz Matecki, który odpowiada m.in. za media społecznościowe w resorcie Zbigniewa Ziobry, jest zakażony koronawirusem. Polityk miał kontaktować się z ministrem środowiska Michałem Wosiem, którego test także potwierdził chorobę.
Zobacz wideo

O zakażeniu poinformował na Twitterze sam Dariusz Matecki. "Niestety, mam #koronawirus. Lekarze i pielęgniarki w Szczecinie sprawują się na medal! W większości polskich miast są dziś robione akcje wsparcia ich pracy, np. poprzez dowożenie im posiłków - z całego serca zachęcam do takiego wsparcia!" - napisał.

Radny już w poniedziałek wieczorem napisał na Twitterze, że od kilku dni ma wysoką gorączkę i przebywa w szpitalu. Poinformował również, że poddał się testowi na koronawirusa i czeka na wynik

Radny Matecki miał kontaktować się z ministrem środowiska Michałem Wosiem, który także jest zakażony SARC-CoV-2. Szef resortu środowiska zapewnia, że czuje się dobrze. Wirusem miał zarazić się od jednego z pracowników Lasów Państwowych. Rzecznik rządu Piotr Muller zapewnił, że po informacji o pozytywnym wyniku testu ministra - osoby, które miały z nim kontakt "zostały poddane właściwym procedurom".

Na wtorek zaplanowana była nadzwyczajna sesja rady miasta w Szczecinie. Miała być poświęcona opracowaniu specjalnych procedur dla interesantów w związku z zagrożeniem koronawirsem i ograniczeniu funkcjonowania kolejnych wydziałów magistratu oraz podległych mu jednostek. Służby prasowe magistratu poinformowały jednak, że sesja się nie odbędzie.

Kim jest Dariusz Matecki?

Dariusz Matecki jest radnym Szczecina od 2018 r. Startował w ostatnich wyborach do Sejmu ze szczecińskiej listy Prawa i Sprawiedliwości, ale mimo poparcia, jakiego udzielali mu czołowi politycy Solidarnej Polski (Zbigniew Ziobro, Patryk JakiBeata Kempa), do Sejmu się nie dostał.

Wcześniej dał się poznać m.in. jako prawicowy bloger, aktywnie wspierający Patryka Jakiego w kampanii na prezydenta Warszawy i bezpardonowo atakujący przeciwników politycznych. 

Dariusz Matecki był etatowym pracownikiem Ministerstwa Sprawiedliwości. Teraz prowadzi media społecznościowe tego resortu: Facebook, Instagram, Twitter. Podczas styczniowej awarii Facebooka, która pozwalała sprawdzić, kto administruje fanpage'ami, można było zobaczyć, że rzeczywiście Matecki publikuje na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

TOK FM PREMIUM