Rzecznik rządu: Wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu poddani testom na koronawirusa

"W związku z pozytywnym wynikiem testu, na obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia, wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani w poniedziałek testom; wyniki powinny być znane we wtorek" - przekazał w komunikacie przesłanym PAP rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz wideo

W poniedziałek minister środowiska Michał Woś poinformował, że jest zakażony koronawirusem. W związku z tym, zaczęły pojawiać się pytania o stan zdrowia premiera i innych ministrów. 

W ostatnim posiedzeniu rządu nie brał udziału premier Mateusz Morawiecki, ponieważ trwało wtedy posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. 

Jeśli chodzi o pozostałych ministrów - rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że "w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia, podjęto działania wynikające z procedur Głównego Inspektora Sanitarnego". "Wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani wczoraj wieczorem standardowym testom, którym poddawani są wszyscy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną" - podkreślił w komunikacie przesłanym we wtorek rzecznik rządu.

Müller zaznaczył też, że "wyniki testów powinny być znane w dniu dzisiejszym". "Do tego czasu, przez najbliższe godziny, ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu, pracują w powszechnie obowiązującym trybie kwarantanny. Następnie zastosują się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. W żaden sposób nie wpływa to na możliwości funkcjonowania Rady Ministrów. Wszystkie obowiązki są wykonywane, a decyzje podejmowane tak, jak do tej pory - m.in. z wykorzystaniem procedury głosowania obiegowego" - dodał.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM