Koronawirus w Polsce. Statystyki i wykres zachorowań dla województw

W którym województwie jest nawięcej osób zarażonych kornawirusem? Dane umieściliśmy na wykresie zachorowań.
Zobacz wideo

W sumie w Polsce na COVID-19 choruje 411 osób., w tym pięć osób zmarło. Poniższy diagram pokazuje, ile osób zostało zakażonych w poszczególnych województwach.

Do tej pory w Polsce z powodu koronawirusa zmarło sześć osób. Pierwsza - w czwartek (12 marca) - pacjentka z Poznania. Drugi - mężczyzna z Wrocławia (w piątek, 13 marca), trzeci - 66-letni pacjent hospitalizowany w Lublinie, o którego śmierci resort zdrowia poinformował w sobotę wieczorem, czwarty - w poniedziałek (16 marca) - 67-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie. I piąty - pacjent z Wałbrzycha. W piątek zmarła też 27-letnia kobieta.

Koronawirus w Polsce. Zamknięte granice i inne obostrzenia

Od niedzieli w Polsce obowiązują liczne obostrzenia, mające na celu walkę z rozprzestrzeniającym się wirusem. Zamknięte zostały granice naszego kraju dla osób chcących dotrzeć zarówno drogą lotniczą, lądową, jak i morską - granice będą zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców, a wracający Polacy muszą poddać się kwarantannie. W Polsce mogą lądować tylko loty czarterowe. Ograniczenia obowiązują na razie przez 10 dni, z możliwością przedłużenia.

Oprócz tego ograniczona została działalność galerii handlowych (gdzie działać mogą tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie). Zamknięto restauracje, bary, puby, kawiarnie czy inne miejsca rozrywki.  Od poniedziałku - przez dwa tygodnie (do 25 marca) zamknięte będą też szkoły, przedszkola, żłobki oraz uczelnie wyższe. Poza tym, w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń liczących więcej niż 50 osób (dotyczy to także mszy w kościołach). 

Objawy zakażenia koronawirusem

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową. Typowe objawy zakażenia przypominają objawy grypy - chorzy mają gorączkę, kaszel i bóle mięśni. Szef WHO stwierdził w czwartek, że epicentrum pandemii stała się Europa, w której dzienny przyrost nowych przypadków koronawirusa jest większy, niż to miało w szczytowym okresie epidemii w Chinach.

TOK FM PREMIUM