Michał Dworczyk: Jeden z wiceministrów rolnictwa zakażony koronawirusem

Jak poinformował szef KPRM, całe kierownictwo resortu rolnictwa poddane zostało kwarantannie. - Okazało się, że jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem - powiedział minister Michał Dworczyk.
Zobacz wideo

Z wypowiedzi szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dla TVP Info wynika, że wczoraj (w czwartek) poznano wynik testu wiceministra MR. 

Min. Dworczyk poinformował, że minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski pracuje zdalnie i jest objęty kwarantanną domową. - Kontakt z nim jest telefoniczny w trybie wideokonferencji. Dzisiaj, kiedy o 10.30 będziemy spotykać się, na zespole zarządzania kryzysowego będzie kolejny raz z nami w trybie wideokonferencji. Tyle, że będzie pracował nie ze swojego resortu, a z domu - stwierdził.

Szef KPRM był pytany o to, który z wiceministrów zakaził się koronawirusem. Nie chciał podać nazwiska.

Jak poinformowała przedstawicielka resortu rolnictwa, minister Jan Krzysztof Ardanowski "czuje się dobrze i pracuje mieszkaniu w Warszawie, korzystając z internetu".  

Koronawirus w Polsce. Wiceministra sprawiedliwości zakażony

Przypomnijmy, że w poniedziałek dowiedzieliśmy się, że zakażony koronawirusem jest minister środowiska Michał Woś. Po tej informacji testom poddano wszystkich członków Rady Ministrów, którzy razem z Wosiem uczestniczyli w ostatnim posiedzeniu rządu. Żaden z przebadanych nie jest zakażony, o czym informował minister zdrowia. 

- W tej chwili sytuacja jest taka, że Rada Ministrów pracuje głównie zdalnie w trybie wideokonferencji, kontakty są ograniczane i to jest uzasadnione, ponieważ jeden z ministrów Michał Woś jest chory - mówił  min. Dworczyk.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych

Obecnie w Polsce zakażonych koronawirusem jest ponad 350 osób - pięć zmarło

W Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Od niedzieli (15 marca) obowiązują liczne obostrzenia, które mają na celu walkę z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Między innymi zamknięte zostały granice dla osób chcących dotrzeć zarówno drogą lotniczą, lądową, jak i morską; ograniczona została działalność galerii handlowych,  zamknięto restauracje, bary, puby, kawiarnie czy inne miejsca rozrywki.  Od poniedziałku (16 marca) - przez dwa tygodnie (do 25 marca) zamknięte będą też szkoły, przedszkola, żłobki oraz uczelnie wyższe. 

Koronawirus. Objawy 

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową. Typowe objawy zakażenia przypominają objawy grypy - chorzy mają gorączkę, kaszel i bóle mięśni. Szef WHO stwierdził w czwartek, że epicentrum pandemii stała się Europa, w której dzienny przyrost nowych przypadków koronawirusa jest większy, niż to miało w szczytowym okresie epidemii w Chinach. 

DOSTĘP PREMIUM