Wiceprezes PSL Adam Jarubas zarażony koronawirusem

Europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Jarubas poinformował, że zrobił test na koronawirusa, którego wynik okazał się pozytywny.
Zobacz wideo

O zakażeniu Adam Jarubas poinformował w piątek rano na swoim profilu na Twitterze. "Moi drodzy, przeprowadzono u mnie test na obecność COV19. Okazał się pozytywny. Jestem w szpitalu i czuję się dobrze. Wyjdę z tego i wszyscy z tego wyjdziemy" - napisał. 

Polityk ludowców podziękował też pielęgniarkom, lekarzom i innym osobom "za wyrazy wsparcia". A do wszystkich zaapelował o pozostanie w domach. 

Wcześniej o zakażeniu koronawirusem u jednego z wiceministrów rolnictwa informował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. W związku z tym, całe kierownictwo resortu rolnictwa poddane zostało kwarantannie.

Z kolei kilka dni temu test potwierdził obecność SARC-CoV-2 także u ministra środowiska Michała Wosia. Po tej informacji testom poddano wszystkich członków Rady Ministrów, którzy razem z Wosiem uczestniczyli w ostatnim posiedzeniu rządu. Żaden z przebadanych nie jest zakażony, o czym informował minister zdrowia. 

Koronawirus. "Procedury zostały uruchomione"

- Wszyscy, którzy miały kontakt z Adamem Jarubasem w ostatnim czasie zostali poinformowani o wynikach jego testu i stosują się zaleceń; procedury zostały uruchomione w czwartek  - poinformował w rozmowie z PAP prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak podkreślił, sam miał z nim kontakt pod koniec  lutego.

Europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego  Jarosław Kalinowski poinformował PAP, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie było żadnego dużego spotkania grupy europosłów PO i PSL, którzy wchodzą w skład frakcji Europejskiej Partii Ludowej.

Kim jest Adam Jarubas?

Adam Jarubas jest wiceprezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 2015 roku był kandydatem ludowców w wyborach prezydenckich. W pierwszej turze głosowania zajął 6. miejsce, zdobywając 238 761 głosów, co stanowiło 1,6 proc. głosów ważnych. Od maja 2019 roku jest europosłem. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM