Szósta ofiara koronawirusa w Polsce. W Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnej osobie, która zmarła z powodu koronawirusa. To już szósta ofiara w Polsce.
Zobacz wideo

Pacjentka, która zmarła w niedzielę rano w szpitalu w Poznaniu to 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim - podał w niedzielę Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem. Resort zdrowia poinformował, że zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. - Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia. Tym samym liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem wzrosła do 6 - dodał resort na Twitterze.

Koronawirus w Polsce. Ofiary śmiertelne

Wcześniej z powodu koronawirusa zmarło w Polsce pięć osób. Pierwsza to 57-letnia kobieta z Poznania, o której śmierci poinformowano w czwartek 12 marca. Jak podawał minister zdrowia Łukasz Szumowski, kobieta cierpiała też na szereg innych schorzeń i przyjmowała leki obniżające odporność. Jej stan od początku był ciężki.

Drugą osobą zmarłą w Polsce z powodu koronawirusa był 73-letni mężczyzna, który przebywał we wrocławskim szpitalu. Jego stan także był ciężki, miał choroby współistniejące. O jego śmierci poinformowało Ministerstwo Zdrowia wieczorem 13 marca.

Trzecia ofiara to 66-letni mężczyzna z województwa lubelskiego, który w stanie ciężkim przebywał w szpitalu w Lublinie. On także, jak podawał resort zdrowia, cierpiał na choroby współistniejące. O jego śmierci poinformowano w sobotę (14 marca) wieczorem.

Czwarty pacjent zmarł w szpitalu w Łańcucie w poniedziałek (16 marca). To 67-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Piąta ofiara śmiertelna to 57-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Wałbrzychu. O jego śmierci resort zdrowia poinformował we wtorek (17 marca) rano. 

Resort zdrowia podkreśla, że 27-latka, która zmarła w piątek (20 marca), a była zakażona koronawirusem, nie jest uwzględniania w tych statystykach, bo patogen nie był przyczyną jej zgonu. Kobieta zmarła w wyniku sepsy. 

Koronawirus. Zamknięte granice i inne obostrzenia

W Polsce każdego dnia rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem. Jest ich już kilkaset. Jednocześnie minister zdrowia Łukasz Szumowski, podczas swoich licznych konferencji prasowych przestrzega, że ta tendencja w najbliższych dniach się nie zmieni. 

Od północy z soboty na niedzielę (z 14 na 15 marca) w Polsce obowiązują liczne obostrzenia mające na celu walkę z rozprzestrzeniającą się epidemią. Zamknięte zostały granice naszego kraju dla cudzoziemców chcących dotrzeć zarówno drogą lotniczą, lądową, jak i morską, a wracający Polacy muszą poddać się kwarantannie. 

Oprócz tego ograniczona została działalność galerii handlowych (gdzie działać mogą tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie i niektóre punkty usługowe, np. pralnie). Zamknięto restauracje, bary, puby, kawiarnie czy inne miejsca rozrywki. Poza tym, w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń liczących więcej niż 50 osób (dotyczy to także mszy w kościołach). 

Od piątku wprowadzono w Polsce stan epidemii. 

Objawy zakażenia koronawirusem

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową. Typowe objawy zakażenia przypominają objawy grypy - chorzy mają gorączkę, kaszel i bóle mięśni. 

DOSTĘP PREMIUM