Pracownik Parlamentu Europejskiego zmarł po zakażeniu koronawirusem

Jak podaje agencja AFP, zmarł pracownik Parlamentu Europejskiejgo zakażony koronawirusem. Mężczyna miał 40 lat. To pierwszy zgon w wyniku pandemii w instytucjach europejskich
Zobacz wideo

Według źródeł agencji AFP w Parlamencie Europejskim, zmarły mężczyzna to Włoch, który pracował w dziale IT. 

Według oficjalnych danych, jak dotąd kilku przedstawicieli Komisji Europejskiej, Rady UE i Parlamentu Europejskiego - instytucji, które zatrudniają tysiące osób w Brukseli - zostało zakażonych koronawirusem. Wśród nich jest główny negocjator UE ds. Brexitu, Michel Barnier.

Większość pracowników tych instytucji pracuje obecnie zdalnie. PE praktycznie całkowicie zawiesił swoje prace. W Komisji Europejskiej odbywają się codziennie briefingi prasowe, jednak od poniedziałku w formie wideokonferencji.

Na najbliższy czwartek (26 marca) w PE zaplanowana jest nadzwyczajna sesja poświęcona środkom, jakie Komisja Europejska zaproponowała w związku z kryzysem koronawirusa. Posiedzenie odbędzie się bez konieczności przyjazdu eurodeputowanych do Brukseli. Głosowania mają być przeprowadzane przez e-mail.

Koronawirus. Jakie są objawy?

W sumie na świecie odnotowano już ponad 350 tysięcy zakażeń koronawirusem. Ponad 15 tysięcy osób zmarło. Koronawirus przenosi się drogą kropelkową. Typowe objawy zakażenia przypominają objawy grypy - chorzy mają gorączkę, kaszel i bóle mięśni.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM