Koronawirus w Polsce. Jest kolejna ofiara śmiertelna

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnej osobie, która zmarła z powodu zakażenia koronawirusem. "To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące" - podał resort.
Zobacz wideo

"Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące" - podało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. 

Łącznie, jak podaje resort, do tej pory w Polsce zmarło z powodu koronawirusa 10 osób.

Wcześniej (także we wtorek), w szpitalu w Puławach, zmarł 68-letni mężczyzna. To duchowny, proboszcz parafii w Białopolu (Lubelskie). Jego stan był ciężki, też miał choroby współistniejące. Oprócz tego, o śmierci kolejnego pacjenta zakażonego koronawirusem poinformowała we wtorek rzeczniczka rzeczniczka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Elżbieta Cieślak. Mężczyzna, jak podawała, miał 79 lat. Ministerstwo jednak do tej pory nie uwzględniło go w statystykach. 

We wtorek wieczorem resort zdrowia poinformował też o najnowszych danych dotyczących zakażeń koronawirusem. Potwierdzono 40 nowych przypadków. W zdecydowanej większości (37 osób) to pacjenci z województwa mazowieckiego. Łącznie, liczba wszystkich zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 884. 

Koronawirus w Polsce. Ofiary śmiertelne

Pierwszą osobą, która zmarła w Polsce z powodu koronawirusem była 57-letnia kobieta z Poznania, o której śmierci poinformowano w czwartek 12 marca. Jak podawał minister zdrowia Łukasz Szumowski, kobieta cierpiała też na szereg innych schorzeń i przyjmowała leki obniżające odporność. Jej stan od początku był ciężki.

Koronawirus. Zamknięte granice i inne obostrzenia

We wtorek (24 marca) premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych ograniczeniach wprowadzanych w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Dotyczą one przemieszczania się. Obywatele - jak mówił szef rządu - mogą wychodzić z domu tylko w sprawach naprawdę pilnych, jak wyjście do sklepu, apteki czy na spacer z psem. 

Wcześniej - w piątek (20 marca) premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie w Polsce stanu epidemii. Taka sytuacja daje ministrowi zdrowia szerokie uprawnienia. Może on ustanowić m.in. zakaz przemieszczania się, obowiązkowe szczepienia oraz zakaz funkcjonowania określonych instytucji i zakładów pracy. Rząd wprowadził też znacznie wyższe kary za nieprzestrzeganie kwarantanny. Grzywnę podniesiono z do 30 tys. zł.

Od północy z soboty na niedzielę (z 14 na 15 marca) w Polsce obowiązują liczne obostrzenia mające na celu walkę z rozprzestrzeniającą się epidemią. Zamknięte zostały granice naszego kraju dla cudzoziemców chcących dotrzeć zarówno drogą lotniczą, lądową, jak i morską, a wracający Polacy muszą poddać się kwarantannie. 

Oprócz tego ograniczona została działalność galerii handlowych (gdzie działać mogą tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie i niektóre punkty usługowe, np. pralnie). Zamknięto restauracje, bary, puby, kawiarnie czy inne miejsca rozrywki. 

Objawy zakażenia koronawirusem

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową. Typowe objawy zakażenia przypominają objawy grypy - chorzy mają gorączkę, kaszel i bóle mięśni. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Koronawirus w Polsce. Jest kolejna ofiara śmiertelna
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    0

    W Niemczech pojawil sie ruch korona allah, przedstawiciele zainstalowanego islamskiego raka chodza i opluwaja pasazerow na dworcach. W Niemczech pojawia sie tez prawicowy ekstremizm ruch majacy obalic republike niemiecka i powolac do zycia panstwo odwolujace sie do nazizmu. Polityczna mamuska rudokudlego zainfekowana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX