Jak prawidłowo usiąść w tramwaju? Pesa publikuje infografikę dla pasażerów

Fabryka Pesa Bydgoszcz, w związku z przepisami ograniczającymi liczbę pasażerów w transporcie publicznym, przygotowała infografikę rekomendującą sposób zajmowania miejsc w tramwajach na przykładzie modelu Swing.
Zobacz wideo

"Jeśli musisz dojechać do pracy i korzystasz z komunikacji publicznej, pamiętaj o bezpiecznym zajęciu miejsca w pojeździe. Pesa opracowała optymalny schemat zajmowania miejsc w transporcie publicznym na podstawie aktualnie obowiązujących zasad na przykładzie tramwaju typu Swing. Pamiętaj, że wyjście z domu dozwolone jest tylko w niezbędnych sytuacjach, np. w drodze do pracy lub po jedzenie. Jeśli nie musisz wychodzić #Zostanwdomu" - poinformował w środę szef PR w Pesie Maciej Grześkowiak.

Tramwaje Swing produkowane w Pesie kursują m.in. w Warszawie, Bydgoszczy i Torunia.

- Oczywiście naszą symulację zajmowania miejsc można wykorzystać również w innych modelach pojazdów. Mamy nadzieję, że przygotowana grafika okaże się przydatna - powiedział PAP Grześkowiak.

Pesa na infografice proponuje: w przypadku pojedynczych siedzeń zajmowanie ich w co drugim rzędzie, w przypadku podwójnych miejsc - po przekątnej, a w przypadku potrójnych miejsc - zajmowanie skrajnych miejsc. 

Przypomnijmy, zgodnie z nowymi, obowiązującymi od środy (25 marca) przepisami, w środkach transportu publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Przestrzeganie tych ograniczeń mają nadzorować funkcjonariusze policji. - Nasze działania będą naprawdę restrykcyjne w stosunku do kierowców, których autobusy lub tramwaje będą przepełnione - powiedział w środę podczas konferencji prasowej komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

TOK FM PREMIUM