VIFON oraz społeczność wietnamska podarowały Polsce 4 tys. testów na koronawirusa

VIFON - wietnamska firma produkująca popularne zupki instant, a także organizacje zrzeszające Wietnamczyków mieszkających w Polsce, przekazały naszemu krajowi sprzęt medyczny.
Zobacz wideo

29 marca w Warszawie wylądował samolot z wyposażeniem medycznym przekazanym przez społeczności wietnamską w naszym kraju, wietnamskich absolwentów polskich uczelni oraz firmę VIFON Wietnam

Ofiarowano przede wszystkim 4,1 tys. testów na obecność koronawirusa. Opierają się na diagnostyce genetycznej, która jest zgodna z wytycznymi WHO. Wynik dają po dwóch godzinach.

Decyzję o tym, do których szpitali trafią, podjęło Ministerstwo Zdrowia. Wskazało m.in. Gdański Uniwersytet Medyczny w Gdańsku,  Wojewódzki Specjalistyczny Szpital w Łodzi i Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie.

Wraz z zestawami testów przekazano także 1000 sztuk kombinezonów ochronnych oraz rękawiczki ochronne.

“Społeczność wietnamska w Polsce aktywnie działa na rzecz walki z pandemią. Wierzymy, że nasze działania – zarówno te spontaniczne, jak również o charakterze zorganizowanym, przyczynią się do zwalczenia w Polsce pandemii. Jesteśmy i chcemy być częścią Polski!” - czytamy w komunikacie podpisanym przez Wiceprezesa Stowarzyszenia Wietnamczyków w Polsce.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM