Zmarł pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości. Był zakażony koronawirusem

Z powodu koronawirusa zmarł jeden z pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości, o czym poinformowała na Twitterze rzeczniczka resortu Agnieszka Borowska.
Zobacz wideo

"Jesteśmy głęboko poruszeni informacją o śmierci naszego pracownika, która pokazuje jak straszny jest koronawirus. Zmarły był jednym z kierowców resortu" - podała w mediach społecznościowych Agnieszka Borowska, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Sprawiedliwości. Jak dodała, zmarły pracownik "od prawie miesiąca przebywał na urlopie i na zwolnieniu". Jest nam bardzo przykro, że przegrał walkę o życie. R.I.P." - napisała.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła już 2 tysiące i stale rośnie. Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał w poniedziałek, że pod koniec tego tygodnia prawdopodobnie będzie już kilka tysięcy zachorowań. 

Rośnie także liczba zgonów. Tylko w poniedziałek (30 marca) resort zdrowia poinformował o śmierci kolejnych dziewięciu osób. W sumie, z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 31 osób.

Koronawirus. Będą kolejne ograniczenia 

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić nowe obostrzenia związane z walką z epidemią. 

Obecnie w ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii, zamknięto galerie handlowe, kina i teatry oraz inne miejsca rozrywki. Restauracje i kawiarnie mogę wydawać jedynie jedzenie na wynos. Zamknięte są uczelnie wyższe, a szkoły prowadzą naukę zdalnie. Częściowo zamknięto granice.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM