Koronawirus w Polsce. Ministerstwo informuje o śmierci kolejnych dwóch osób

Zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem - poinformowało w środę rano Ministerstwo Zdrowia. To pacjenci ze szpitala w Warszawie i w Tychach.
Zobacz wideo

"Z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby" - czytamy w komunikacie resortu zdrowia opublikowanym na Twitterze.

W sumie liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa w Polsce wzrosła do 35.

Ministerstwo Zdrowia podało również najnowsze dane dotyczące liczby zakażonych. Jest 36 nowych przypadków. Dotyczą one: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Łącznie zatem, liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce wynosi na ten moment 2347.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba ofiar

O ostatnich zmarłych z powodu koronawirusa ministerstwo informowało we wtorek (31 marca). Był to 37-letni pacjent z Warszawy oraz 70-letnia pacjentka hospitalizowana w Tychach.

W poniedziałek resort przekazał informacje aż o dziewięciu osobach zmarłych. Dzień wcześniej - w niedzielę 29 marca - z powodu koronawirusa zmarły cztery osoby. 

Przypomnijmy, pierwszą osobą, która zmarła w Polsce z powodu koronawirusem była 57-letnia kobieta z Poznania, o której śmierci poinformowano w czwartek 12 marca. Jak podawał minister zdrowia Łukasz Szumowski, kobieta cierpiała też na szereg innych schorzeń i przyjmowała leki obniżające odporność. Jej stan od początku był ciężki.

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ograniczenia

We wtorek (31 marca) po południu premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili nowe ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa. To między innymi zamknięcie hoteli, bulwarów, parków czy sklepów budowlanych (w weekendy). Osoby poniżej 18 roku życia nie mogą bez obecności opiekuna przebywać poza domem. Ograniczenia dotykają też sklepy spożywcze, w których mogą przebywać tylko 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia.

Premier zapowiedział też, że sklepy, drogerie, apteki w godz. 10-12 będą dostępne wyłącznie dla osób powyżej 65. roku życia. Nadal obowiązują wcześniej wdrożone obostrzenia. Dotyczą one przemieszczania się. Obywatele - jak mówił szef rządu - mogą wychodzić z domu tylko w sprawach naprawdę pilnych, np. wyjście do sklepu, apteki czy na spacer z psem. Ograniczono też zgromadzenia - do maksymalnie dwóch osób. 

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM