Koronawirus w Polsce. Jest kolejna ofiara śmiertelna

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnej osobie, która zmarła z powodu koronawirusa. Łączna liczba zgonów w Polsce wzrosła więc do 36.
Zobacz wideo

Kolejną ofiarą koronawirusa jest 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach. Resort nie podaje, czy miał "choroby współistniejące". Jednocześnie poinformowano o 73 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego. W sumie liczba zakażonych wzrosła do 2420. 

Wcześniej, w środę, Ministerstwo Zdrowia informowało już o dwóch kolejnych osobach, które zmarły z powodu koronawirusa. To 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj pacjenci, jak podał resort, mieli współistniejące choroby.

We wtorek z powodu koronawirusa zmarły dwie osoby (37-letni pacjent z Warszawy oraz 70-letnia pacjentka hospitalizowana w Tychach). W poniedziałek - aż dziewięć, w niedzielę - cztery. 

Przypomnijmy, pierwszą osobą, która zmarła w Polsce z powodu koronawirusem była 57-letnia kobieta z Poznania, o której śmierci poinformowano w czwartek 12 marca. Jak podawał minister zdrowia Łukasz Szumowski, kobieta cierpiała też na szereg innych schorzeń i przyjmowała leki obniżające odporność. Jej stan od początku był ciężki.

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ograniczenia

We wtorek (31 marca) po południu premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili nowe ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa. To między innymi zamknięcie hoteli, bulwarów, parków czy sklepów budowlanych (w weekendy). Osoby poniżej 18 roku życia nie mogą bez obecności opiekuna przebywać poza domem. Ograniczenia dotykają też sklepy spożywcze, w których mogą przebywać tylko 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia.

Premier zapowiedział też, że sklepy, drogerie, apteki w godz. 10-12 będą dostępne wyłącznie dla osób powyżej 65. roku życia. Nadal obowiązują wcześniej wdrożone obostrzenia. Dotyczą one przemieszczania się. Obywatele - jak mówił szef rządu - mogą wychodzić z domu tylko w sprawach naprawdę pilnych, np. wyjście do sklepu, apteki czy na spacer z psem. Ograniczono też zgromadzenia - do maksymalnie dwóch osób. 

TOK FM PREMIUM