RMF FM: PiS chce głosowania tylko korespondencyjnego. Lokale wyborcze mają być zamknięte

Lokale wyborcze mają być zamknięte, a głosowanie ma odbywać się tylko korepondencyjnie - takie zmiany, jak podaje RMF FM, chce wprowadzić Prawo i Sprawiedliwość. Poprawką posłowie mają zająć się już w piątek.
Zobacz wideo

Według RMF FM, poprawki dotyczące głosowania wyłącznie korespondencyjnego PiS ma wprowadzić do projektu ustawy, który zaproponował we wtorek po południu. Projekt ten zakładał, że głosowanie korespondencyjne będzie możliwe dla wszystkich wyborców. Nie wykluczał jednak głosowania "tradycyjnego" - w lokalach wyborczych. 

Decyzja, by to zmienić, miała zostać podjęta na pilnym spotkaniu kierownictwa PiS, które prezes Kaczyński zorganizował w środę wieczorem w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej.

Informację radia potwierdził przed południem w Sejmie wicemarszałek Ryszard Terlecki. - Będzie można głosować korespondencyjnie, nie trzeba będzie chodzić do lokalu wyborczego, bo nie będzie lokali wyborczych - powiedział szef klubu PiS.

Przypomnijmy, przy okazji prac nad tzw. tarczą antykryzysową posłowie przyjęli przepisy zakładające, że z głosowania korespondencyjnego mogłyby skorzystać osoby przebywające na kwarantannie, w izolacji lub osoby mające więcej niż 65 lat. 

TOK FM PREMIUM