Rząd w sprawie Wielkanocy. "Rekomendacja jest jednoznaczna. W te święta zrezygnujemy z podróży i zostańmy w domach"

- Postarajmy się, żeby te święta były symbolem życia, a nie epidemii, która może nas zdziesiątkować, jeśli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie - przestrzegał w sobotę minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Zobacz wideo

W sobotę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski zwołali konferencję prasową, na której przedstawili informację m.in. o testach na koronawirusa i dostępie do środków ochrony osobistej. Dziennikarze zadający pytania poruszyli jednak także wątek zbliżającej się Wielkanocy. Chcieli wiedzieć, jaka jest rekomendacja rządu dotycząca wyjazdów Polaków do bliskich i przemieszczania się - w okresie świąt - między różnymi miastami. 

- Rekomendacja jest jednoznaczna. Powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się - odpowiedział minister Michał Dworczyk. Przyznał, że jest to "poważne wyzwanie", bo święta to czas, w którym zwykle spotykamy się z rodzinami i dużo podróżujemy, ale jednak tu - jak dodał - powinniśmy chronić zdrowie i życie obywateli.

- W związku z tym rekomendacja jest jednoznaczna. W te święta zrezygnujemy z podróży i zostańmy w domach - powtórzył szef KPRM.

Wtórował mu minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Święta są przeżyciem religijnym i duchowym dla nas wszystkich. Ale ten intensywny kontakt przy świątecznym stole jest w tym trudnym okresie epidemii ogromnym zagrożeniem - przekonywał. - Postarajmy się, żeby te święta były symbolem życia, a nie epidemii, która może nas zdziesiątkować, jeśli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie - przestrzegał.

Koronawirus. Rośnie liczba zachorowań

Do tej pory odnotowano w Polsce ponad 3,5 tysiąca zakażeń koronawirusem, a ponad 70 osób zmarło. Łukasz Szumowski na sobotniej konferencji przestrzegał, że liczby te dalej będą rosnąć i "nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie epidemia miała wygasnąć". - To, czy uda się ograniczyć zależy tylko od nas - powiedział.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Rząd w sprawie Wielkanocy. "Rekomendacja jest jednoznaczna. W te święta zrezygnujemy z podróży i zostańmy w domach"
Zaloguj się
 • przyganiacz

  0

  Rząd w sprawie Wielkanocy. "Rekomendacja jest jednoznaczna. W te święta zrezygnujemy z podróży i zostańmy w domach"

  Trzeba przenieść Wielkanoc na 10.,11. maja. Wtedy już będzie podobno wszystko normalnie...

 • rbik53

  Oceniono 3 razy -1

  .
  … ale najważniejsze
  żeby prezesowi
  wybrać Dudę na prezydenta.....
  no bo Duda robi u prezesa
  za słup,
  za takiego użytecznego idiotę
  potrzebnego prezesowi
  do robienia partyjnych interesów.
  .

 • wlaki100

  Oceniono 3 razy -1

  Samotny spacerowicz w lesie jest przestępcą, trzeba go surowo ukarać- min 5 tysięcy. Co mamy myśleć o człowieku, który 30 mln ludzi wysyła w jednym dniu do lokali wyborczych?

 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy -1

  Chrońmy się przez święta, wszak nasze głosy będą potrzebne prezesowi- w maju. Po 10 maja już możemy się zarażać, narażać, umierać na ulicach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX