39 osób z Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy zakażonych koronawirusem

39 osób z Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy jest zarażonych koronawirusem. Pozytywny wynik mają 23 osoby z personelu i 16 podopiecznych placówki poinformował starosta opoczyński. Zakażonych może być więcej, bo nie ma jeszcze wszystkich wyników pobranych próbek.
Zobacz wideo

Starosta opoczyński Marcin Baranowski poinformował, że badaniom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 poddano w piątek 131 osób z personelu i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Ich wyniki spływają sukcesywnie.

"Obecnie otrzymaliśmy wyniki 82 testów. Łączna liczba zakażeń w DPS dotyczy 39 osób 16 podopiecznych domu i 23 osób z personelu. To 36 osób z gminy Drzewica (20 pracowników i 16 podopiecznych DPS), a także dwie osoby z gminy Opoczno i jedna z gminy Rusinów (powiat przysuski)" przekazano w komunikacie przedstawiającym sytuację z godz. 23.45 w sobotę.

Zapewniono, że żaden z podopiecznych DPS, w którym przebywają osoby starsze i schorowane, nie zostanie bez wsparcia i należytej opieki.

"O dalszych wynikach oraz krokach podjętych przez służby sanitarne będziemy informować na bieżąco, po ustaleniach pracującego sztabu kryzysowego i decyzjach służb. Powiatowy sztab kryzysowy jest w kontakcie ze służbami wojewody łódzkiego i wspólnie opracowuje dalszy plan działania w zaistniałej sytuacji" - wyjaśniono.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
39 osób z Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy zakażonych koronawirusem
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 3 razy 1

    Male wuhan i warto siegnac po statystyki zakazen na chwile obecna 50% to wlasnie szpitale i wszelkiego rodzaju domy pomocy i opieki. Swoja droga ciekawa proporcja 23 osoby personelu zerujace na emeryturach tych biednych emerytoe ktorzy przeciez nie wrocili z nart w dolomitach.

  • marudna.maruda

    Oceniono 4 razy -2

    DPSy już odczuwają efekty wielomiesięcznych przygotowań na nadejście koronawirusa. Zapewne pensjonariusze i opiekunowie chcieliby podziękować władzy za troskę, oddając głos wyborczy w nakazanym terminie. Tyle że mogą nie zdążyć...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX