Koronawirus w Polsce. Są kolejne ofiary śmiertelne. Ministerstwo podało najnowsze dane

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Kolejne cztery osoby nie żyją. Łącznie oficjalna liczba zgonów wzrosła do 111. Rośnie też liczba zakażonych.
Zobacz wideo

W pierwszym wtorkowym (7 kwietnia) raporcie resort zdrowia poinformował o śmierci kolejnych czterech osób w związku z koronawirusem. - Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące - napisał resort zdrowia na Twitterze. O 119 zwiększyła się liczba zakażonych potwierdzonych testem laboratoryjnym. W sumie bilans zakażeń w Polsce to 4532. 

W związku z koronawirusem hospitalizowanych 6 kwietnia było 2 tys. 476 osób, wyzdrowiało 191 osób. Dodatkowo na kwarantannie przebywało w tym czasie 148 tys. 130 osób, a 36 tys. 391 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym - podało we wtorek rano dane z poprzedniego dnia Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Bilans ostatnich dni

W poniedziałek (6 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia informowało o 311 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci 13 kolejnych osób. Byli to pacjenci w wieku od 40 do 97 lat. 

W niedzielę resort zdrowia informował o śmierci kolejnych 15 osób zarażonych koronawirusem. O 475 zwiększyła się też liczba potwierdzonych testami zakażeń - to największy dobowy przyrost odnotowany w Polsce od początku epidemii.

Koronawirus. Zakaz wychodzenia z domu i inne obostrzenia

Na razie ani rządzący, ani eksperci nie precyzują, kiedy skończy się epidemia koronawirusa. W poniedziałek (6 kwietnia) w Sejmie premier Mateusz Morawiecki informował, że szczyt choroby wciąż jeszcze przed nami. Jak mówił, przyjdzie on "może w maju, może w czerwcu". 

W Polsce od kilku tygodni obowiązują liczne obostrzenia dotyczące m.in. przemieszczania się. Najnowsze obowiązuję od wtorku 31 marca. Premier i minister zdrowia ogłosili wówczas zamknięcie między innymi hoteli, bulwarów, parków czy sklepów budowlanych. Osoby poniżej 18 roku życia od tamtej pory nie mogą bez obecności opiekuna przebywać poza domem. Ograniczenia dotknęły też sklepy spożywcze - w sklepie mogą przebywać tylko 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia. Od 1 kwietnia obowiązkowej kwarantannie zostają też objęci wszyscy, którzy mieszkają z osobą kierowaną na kwarantannę. Premier zapowiedział też, że sklepy, drogerie, apteki w godz. 10-12 będą dostępne wyłącznie dla osób powyżej 65. roku życia.

Od wtorku (24 marca) obowiązują obostrzenia dotyczące przemieszczania się. Obywatele - jak mówił szef rządu - mogą wychodzić z domu tylko w sprawach naprawdę pilnych, jak np. wyjście do sklepu, apteki czy na spacer z psem. Ograniczono też zgromadzenia - do maksymalnie dwóch osób. Nowe obostrzenia obowiązują na razie do 11 kwietnia. Za ich łamanie grozić będzie kara nawet do 5 tys. zł. 

Wcześniej - w piątek (20 marca) premier Morawiecki ogłosił wprowadzenie w Polsce stanu epidemii. Taka sytuacja daje ministrowi zdrowia szerokie uprawnienia. Może on ustanowić m.in. obowiązkowe szczepienia oraz zakaz funkcjonowania określonych instytucji i zakładów pracy. Rząd wprowadził też znacznie wyższe kary za nieprzestrzeganie kwarantanny. Grzywnę podniesiono z do 30 tys. zł.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Koronawirus w Polsce. Są kolejne ofiary śmiertelne. Ministerstwo podało najnowsze dane
Zaloguj się
  • rzydeta

    Oceniono 4 razy 0

    Liczba ofiar kaczystowskiej okupacji właśnie przekroczyła liczbę ofiar stanu wojennego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX