Kwarantanna w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Zastępca komendanta uczelni stracił stanowisko

Państwowa Inspekcja Sanitarna MSWiA podjęła decyzję o kwarantannie dla podchorążych wszystkich kompanii w Szkole Głównej Służby Pożarniczej - przekazał we wtorek PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. To wynik potwierdzenia zakażenia koronawirusem u części z nich.
Zobacz wideo

Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej wynika, że po przebadaniu wszystkich podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej wynik dodatni potwierdzono u 47 osób. Osoby zakażone koronawirusem przebywają w izolatorium poza uczelnią. - Państwowa Inspekcja Sanitarna MSWiA podjęła decyzje o kwarantannie dla podchorążych wszystkich kompanii w SGSP - 340 podchorążych - do 26 kwietnia. Część z nich pozostanie w SGSP, część na okres kwarantanny będzie rozlokowana w innych jednostkach PSP, gdzie będą mieli dwuosobowe pokoje, sanitariaty, posiłki i całodobową możliwość konsultacji z lekarzem - zaznaczył w rozmowie z PAP st. kpt. Krzysztof Batorski.

O tym, że wszyscy podchorążowie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej zostaną poddani testom, straż pożarna poinformowała w sobotę. 

Przypomnijmy, że początkowo władze uczelni bagatelizowały informacje od studentów. Pojawiły się nawet wypowiedzi sugerujące, że studenci symulują. 

MSWiA poinformowało dziś o tym, że min. Mariusz Kamiński odwołał st. bryg. Jarosława Zarzyckiego z funkcji Prorektora-Zastępcy Komendanta ds. operacyjnych SGSP. O dymisję wnioskował Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Andrzej Bartkowiak. 

DOSTĘP PREMIUM