9-letnia chora na białaczkę Hania pokonała Covid-19. "Wygrywamy bitwę z koronawirusem"

9-letnia Hania po przeszczepie pokonała koronawirusa. Dziewczynka ma już dwa negatywne testy na obecność groźnego wirusa.
Zobacz wideo

9-letnia Hania choruje na białaczkę. Przeszła przeszczep szpiku kostnego. Niedawno wykryto u niej zakażenie koronawirusem. Na szczęście, teraz okazało się, że dziewczynka wyzdrowiała z COVID-19. 9-latka jest pacjentką kliniki hematologii dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

O tym, że Hania wyzdrowiała poinformował kilkanaście godzin temu dr Krzysztof Kawłak. 

"Dzięki zaangażowaniu całego Zespołu wygrywamy bitwę z koronawirusem. Wojnę też wygramy, ale musimy być cierpliwi..." - czytamy we wpisie na Facebooku.

Dobre informacje o stanie zdrowia 9-latki potwierdziła też rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. - Mała Hania już dwukrotnie miała ujemny wynik testu na koronawirusa. Bardzo dobrze też reaguje na leczenie onkologiczne, przyjął się przeszczep szpiku, który był u niej wykonany – powiedziała Monika Kowalska

O zakażeniu koronawirusem pacjentki Przylądka Nadziei poinformowano 3 kwietnia. Zakażona jest też jedna osoba z personelu kliniki. W USK we Wrocławiu potwierdzone zostały też przypadki zarażenia SARS-Cov-2 w innych oddziałach szpitalnych: w Klinice Chorób Serca, Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Tętniczego, Klinice Chirurgii Małoinwazyjnej i w Centralnej Izbie Przyjęć przy ul. Skłodowskiej.

Według najnowszych danych, przekazanych dziś rano przez resort zdrowia, do tej pory w Polsce zakażonych koronawirusem zostało 7049 osób, z czego 251 zmarło. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM