Koronawirus w Polsce. Są kolejne ofiary śmietelne i nowe zakażenia

Ministerstwo Zdrowia podało popołudniowy raport dotyczący koronawirusa. Jest 141 nowych przypadków zakażenia oraz 23 kolejne ofiary śmiertelne.
Zobacz wideo

"Mamy 141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z przykrością informujemy o śmierci 23 osób zakażonych koronawirusem" - podało Ministerstwo Zdrowia.

Wcześniej, w porannym raporcie, ministerstwo informowało o 144 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz czterech ofiarach śmiertelnych. Byli to pacjenci w wieku od 46 do 85 lat z Tychów, Gliwic i Łańcuta. 

W niedzielę było w sumie 344 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 12 kolejnych osób. W sobotę zaś resort zdrowia informował o 381 nowych przypadkach zakażenia oraz aż o 30 ofiarach śmiertelnych. 

Największy dobowy przyrost nowych przypadków odnotowano do tej pory w niedzielę 19 kwietnia - było to 545 zachorowań.

Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń

W tym tygodniu mamy poznać kolejne plany rządu dotyczące luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiadał, że II etap tego procesu ma zostać wdrożony w połowie maja, nie chciał jednak podać konkretnej daty. Zapowiadał, że decyzja ma zapaść po przeanalizowaniu danych epidemiologicznych.

Pierwsze obostrzenia rząd "poluzował" od 20 kwietnia. Otwarte zostały parki, skwery i lasy - do tych ostatnich można wejść nawet bez maseczki. Oprócz tego nastąpiły pewne zmiany w sklepach, do których może wejść więcej klientów niż przedtem. Niezmienna pozostaje regulacja w sprawie tego, że między godziną 10 a 12 zakup zrobią wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia. Więcej osób może też gromadzić się w kościołach. 

Wciąż również obowiązuje nauka zdalna - szkoły, przedszkola i uczelnie pozostają na razie zamknięte do 24 maja. Za kilka dni rząd ma podać informacje, czy będzie możliwość w części placówek oświatowych prowadzenia działalności opiekuńczej. Matury rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do końca tego miesiąca. Nie będą miały w tym roku części ustnej. Egzamin ósmoklasisty ma odbyć się w dniach 16-18 czerwca.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM